Dortmund dal za Bosze 5 milionů eur. Nyní je na odstřel

Dortmund v derby proti Schalke prohospodařil čtyřbrankový náskok a potvrdil, že se nachází v hluboké krizi. Podle některých spekulací má Peter Bosz velmi blízko k vyhazovu.

Peter Bosz překonal v létě bundesligový rekord. Aby Borussia Dortmund mohla nizozemského kouče získat, zaplatila Ajaxu 5 milionů eur. Tolik za kouče ještě žádný jiný bundesligový tým nezaplatil.

Po necelých šesti měsících je ale Nizozemec na odstřel. Pomyslný vaz by mu mohlo zlomit nezvládnuté derby proti Schalke. Dortmund doma vedl po pětadvaceti minutách už o čtyři branky a vše směřovalo k naprosté demolici Schalke. Jenže hosté ještě v první půli vystřídali dva hráče a ve druhé pětačtyřicetiminutovce nastal naprostý kolaps týmu, který po sedmi kolech poměrně suverénně vedl celou ligu.

Schalke vše dokonalo ve čtvrté minutě nastavení, kdy na konečných 4:4 vyrovnal Naldo. A dost možná z lavičky Borussie sesadil Petera Bosze.

Dortmund začal sezónu skvěle a na Bayern si vypracoval solidní náskok. Jenže od konce září vyhrál jediné utkání, navíc v poháru. Naprosto nezvládil základní skupinu Ligy mistrů a bude rád, když si zahraje alespoň Evropskou ligu.

O titul taktéž zcela jistě přišel a dnešní remíza jen podtrhla mizerné výkony a především mizernou obranu týmu ze Signal Iduna Parku.

V kuloárech už se tak znovu spekuluje o novém kouči Borussie. V úvahu připadají především ti, o které se Dormund zajímal už v létě. Z Číny by se mohl vrátit Paulo Sousa, z Nice by poté vedení mohlo přetáhnout Luciana Favreho. Návrat Thomase Tuchela příliš reálný není, vedení Dortmundu se totiž nezměnilo a obě strany se v dobrém rozhodně nerozešly.