Po ostudné noci v Paříži se vzbudil nový Bayern. Od té doby mluví výsledky, zaznělo z Bavorska

Po ostudné noci v Paříži se vzbudil nový Bayern. Od té doby mluví výsledky, zaznělo z Bavorska

Poslední měsíce nebyly pro Bayern Mnichov vůbec snadné. V minulé sezóně se přetahoval pěkně dlouhou dobu o titul s Lipskem, ale nakonec po páté v řadě uspěl. V nové sezóně se však zdálo, že Allianz Aréna nežije v souznění. Odnesl to nakonec italský kouč Carlo Ancelotti, který byl po porážce 0:3 s PSG odvolán. Otěže převzal Jupp Heynckes a zdá se, že se blýská na lepší časy.

Bayern byl v nové sezóně malátný a překvapivě daroval body i tam, kde by se to neočekávalo. Již po pár kolech se začalo skloňovat odvolání Ancelottiho a nakonec se tak i stalo. Prezident bavorského gigantu Uli Hoeness se rozhodl vsadit na kartu, se kterou již v minulosti slavil pspěch.

Dvaasedmdesátiletý Heynckes přišel vrátit v pravý čas a pomáhá nalézt týmu chuť a hlad po úspěchu. „Po ostudné noci v Paříži se vzbudil nový Bayern. Od té doby za nás mluví výsledky. Vyhráli jsme devět zápasů a myslím, že v kabině to šlape. Po té prohře jsme jasně nastavili směr a držíme se ho“ prohlásil Hoeness.

Spokojený je také výkonný ředitel Karl Heinz Rummenigge, který věří, že Bayern má stále sílu uspět v Bundeslize i Lize mistrů. Je všeobecně známo, že měl velmi přátelský vztah s Ancelottim a ani odvolání toto pouto nezpřetrhalo.

„Chci ještě jednou poděkovat Ancelottimu. Je to skvělý člověk a velmi dobrý trenér. Rozhodnutí ho takhle na začátku sezóny odvolat nebylo snadné, ale profesionálně nutné. Když jsem mu to oznámil, vzal to s klidem. Řekl mi: „Dobře, už nejsi můj šéf, ale zůstaneš pro mě přítelem.“ To je něco, co je vzácné a nesmí se o to přicházet snadno. Přeji mu do budoucna to nejlepší,“ nechal se slyšet Rummenigge.

První klopýtnutí nastalo ve třináctém kole Bundesligy, kdy Bayern nestačil venku na Borussii Mönchengladbach a podlehl ji 1:2. Kouč Jupp Heynckes tak přišel o svou sérii neporazitelnosti u bavorského giganta, která čítá třicet zápasů.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.