Nechceme přijít po Nezmarovi i o trenéra, ozývá se z liberecké kabiny

Nechceme přijít po Nezmarovi i o trenéra, ozývá se z liberecké kabiny

Pod Ještědem si v nové sezóně nevedou vůbec zle. Slovan po patnácti kolech drží v top pětce nejlepších českých klubů a na severu Čech se začíná hovořit o pohárové Evropě. Mnohem důležitější je ale budoucnost. Někteří hráči se bojí, že Nezmarovi opustí rozjetý vlak také kouč Jindřich Trpišovský.

Jedním z nich je také Ondřej Kolář, který se postupem času vypracoval v Liberci v hlavního strážce třech tyčí. V nové sezóně si připsal již pět čistých kont a týmu hodně pomáhá. Znát to bylo také v Ďolíčku, kde v posledním kole Slovan změřil síly s Bohemians.

„Bohemka měla víc šancí a také větší. My můžeme být tedy s bodem spokojenější. Kdybychom ale dali v závěru gól, když hlavičkoval Radek Voltr, mohli jsme i vyhrát. Šlo o hodně, proto jsem čekal opatrnější zápas,“ nechal se slyšet Kolář po zápase.

Jak již bylo zmíněno. Liberec hraje ve vrchních patrech tabulky a bojuje o možnost okusit po přestávce opět pohárovou Evropu. Nedostižná Plzeň si zřejmě titul pohlídá, ale ve hře je i tak stále dost. „Pochopitelně jsem spokojený, vždyť se pohybujeme na příčkách, z nichž se chodí do pohárové Evropy. Velmi důležitý bude zápas s Olomoucí v šestnáctém kole,“ poukazuje na další střet, který může Slovanu pomoci vzhůru.

V kabině se také řeší odchod ředitele Jana Nezmara do Slavie. Dalším, kdo opustí rozjetý vlak, by mohl být i kouč Jindřich Trpišovský, který se těší velkému zájmu v tuzemsku, ale i v zahraničí. „Pochopitelně to vnímáme. Myslím si ale, že jsme se nad to s kluky povznesli a neřešíme to. Ani s tím nic neuděláme. Odchod Honzy Nezmara je velká ztráta pro kabinu i celý Liberec. Ale já ho chápu. Doufáme, že zůstane alespoň trenér Trpišovský. Je ve své práci výborný a perfektně nás připravuje. Byla by to obrovská škoda, kdyby odešel i on,“ dodal třiadvacetiletý brankář v rozhovoru pro klubový web Slovanu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.