Je zvláštní, že začneme vždycky, až když prohráváme, vykazoval Baroš i po výhře nespokojenost

Je zvláštní, že začneme vždycky, až když prohráváme, vykazoval Baroš i po výhře nespokojenost

To čekání bylo vážně dlouhé. Třináct utkání v řadě čekal ostravský Baník na tři body v ligovém utkání. Stalo se tak ve slezském derby s Karvinou, kterou ostravský klub vyhrál 2:1 a opustil v tabulce poslední příčku. Důležité body, shodli se hráči domácích v kabině, přestože hosté zuřili, že prohráli po brance, která neměla platit.

To však hráči Baníku neřešili a oslavovali důležité tři body, které možná v konečném součtu budou hrát důležitou roli. „Vyplaval tam balón a snažil jsem se prostě rychle zakončit. Jestli to byl ofsajd, nebo ne, opravdu nedokážu říct. Bylo to strašně rychlé,“ nechal se po zápase slyšet kapitán domácích Milan Baroš, který hlavičkou v 85. minutě rozhodl o první domácí výhře v této sezóně.

Problémem ostravského celku je ale děravá defenziva, která se ozvala i v sobotním utkání. Skóre otevřel po centru Budínského střídající Wágner. Velký problém, na který Baroš opět poukazoval. „Je zvláštní, že začneme vždycky, až když prohráváme. Ale já si paradoxně říkal, že nás to zase může nakopnout. Od toho gólu jsme začali hrát, i když Karviná nám to tím, že se soustředila na obranu, trochu ulehčila,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky ostravského Baníku Baroš.

O první branku Baníku se postaral chvíli po vedoucí trefě Wagnera Poznar, pro kterého to byl premiérový gól v dresu Baníku. „No, je to obrovská úleva, vy jste to neslyšeli? Už jsem ani nevěděl, jak se mám radovat. Ale snad jsem si to za to, že jsem to nevzdal a makal, i zasloužil,“ culil se Poznar, který se trefil naposledy vloni v srpnu.

Poslední zápas podzimu odehraje Baník na Slavii, která bojuje na opačné straně tabulky a bude chtít také vyhrát. Baroš však věří, že i v Edenu se získat body dají. „Když jsme dokázali na Spartě odehrát dobrý zápas, proč bychom to nemohli zopakovat na Slavii. Stále je to ale v naší režii zklamání, ale ty tři body jsou strašně důležité,“ dodal kapitán Baníku.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.