Jednou to přijít muselo. Z tak náročného duelu je bod dobrý, hodnotil ztrátu Hubník

Jednou to přijít muselo. Z tak náročného duelu je bod dobrý, hodnotil ztrátu Hubník

Čtrnáct dlouhých kol nenašel nikdo v české nejvyšší soutěži recept, jak obrat západočeskou Plzeň o body. Stalo se tak až v kole patnáctém na půdě Teplic. Na Stínadlech se fanoušci obou celků branky nedočkali a nakonec se tedy kluby loučili s dělbou bodů. Kapitán Viktorie Roman Hubník byl po zápase zklamaný, ale nakonec uznal, že bod je dobrý výsledek. 

Rekordní sérii v počtu výher v řadě Viktoriáni nepřekonali, ale i tak mají stále honosný náskok na ostatní celky v tabulce. Utkání ale nedohrál Radim Řezník, kterého vinou zranění musel střídat už v 26. minutě Havel.

„Teplice dobře bránily a vyrážely do rychlých brejků. My jsme měli nějaké příležitosti, ale nedali jsme je. Šlo o velice náročný zápas, s bodem jsme spokojeni. Musíme být ovšem pokorní. Vezeme bod z Teplic a každý bod se počítá. Při konečném sčítání může být i tenhle bod hodně důležitý. Chtěli jsme vyhrát, bojovali jsme až do konce, ale nevyšlo to, škoda, jedeme dál,“ hodnotil utkání bezprostředně po zápase kapitán Plzně.

Do velké šance se dostal i střídající Havel, ale míč vykopl z brankové čáry obránce Tomáš Vondrášek. „To prostě musí být gól, měl jsem tomu dát větší razanci. Teplice neměly moc šancí, my měli nějaké loženky, já sám třeba dvě. Z tohoto pohledu je to pro mě zklamání. Věděli jsme, že to bude hodně o soubojích a bude to bolet, což se potvrdilo. Bod nakonec bereme,“ kál se mladý obránce západočeského týmu.

Před posledním podzimním kolem má Plzeň výbornou bilanci čtrnácti výher, jedné remízy a žádné prohry. Náskok na ostatní je znatelný a v kabině se už pomalu hovoří o titulu, i když to nikdo nahlas do médií říct nechce. „Je to velice vydařená půlka sezóny. Vyšlo nám spoustu zápasů. Dnes byl soupeř velice těžký a dobře bránil, ale jak jsem již říkal, bod se počítá. Jednou to přijít prostě muselo. První polovina ročníku byla skvělá, musíme ale makat dál,“ dodal v rozhovoru pro klubové stránky Plzně Hubník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.