V koncovce nám chyběl klid i štěstí, uznal Vrba po remíze v Teplicích

V koncovce nám chyběl klid i štěstí, uznal Vrba po remíze v Teplicích

Až v patnáctém kole české nejvyšší soutěže našla Plzeň sobě rovného. Bezbranková remíza ze Stínadel ji o vedení v tabulce HET ligy nepřipravilo, ale kouč Pavel Vrba samozřejmě registrovat několik nedostatků, které by chtěl časem eliminovat.

Ve čtvrtek Plzeň uspěla v Evropské lize s rumunským soupeřem, nyní se postavila Teplicím, které jsou vždy nevyzpytatelné. Po zápase Vrbu mrzely především nepřesnosti v koncovce a neproměněné šance.

„Měli jsme šance, které byly gólové, bohužel jsme je neproměnili. Takových příležitostí jsme si vypracovali několik, ale bohužel jsme v zakončení neměli dostatek klidu a štěstí. Tyto situace jsme měli rozehrané tak, že z nich branka být měla,“ začal svou řeč po zápase na tiskové konferenci.

Svou roli sehrál i fakt, že jeho svěřenci sehráli druhé náročné utkání během čtyř dnů, což stojí hodně sil. „Vždycky jsem tvrdil, že systém čtvrtek – neděle není ideální. Den navíc by nám pomohl. Na druhou stranu soupeř hrál dobře, nedával nám příliš prostoru a zaslouženě si vybojoval bod,“ smekl poklonu Teplicím.

Samozřejmě se ohlédl i za dosavadní cestou západočeského klubu v této ligové sezóně, kdy Plzeň ukázala záda všem s rozdílem třídy. „Z našeho pohledu to bylo fantastických patnáct kol. Uhrát v nich 43 bodů je výborný vstup do soutěže. Všichni v klubu si toho ohromně vážíme. Náš herní projev měl navíc svou tvář a já jsem s podzimní částí spokojený,“ přiznal Vrba v rozhovoru pro klubové stránky Plzně.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.