Každý si uvědomuje, v jak složité situaci jsme, přiznal Stramaccioni, který tuší vyhazov

Každý si uvědomuje, v jak složité situaci jsme, přiznal Stramaccioni, který tuší vyhazov

Nářky se ozývají z letenského tábora. Sparta nedokázala v patnáctém kole uspět s Olomoucí a podlehla ji 0:1. Kapitánskou pásku nesl pro tento zápas Václav Kadlec, který se střelecky neprosadil a byl účastníkem sparťanského zmaru, které v této sezóně nebere konce.

Kadlec nastoupil v základní sestavě na pravém křídle a ve druhém poločase mohl vyrovnat a odpovědět na úvodní branku Sladkého. Své pokusy však neproměnil. „Neproměnili jsme své šance, neporadili si z jejich rohem, naopak my z těch našich jsme už hodně dlouhou dobu nedali gól. Sigma byla kvalitním soupeřem, vyrovnala se nám ve všem. Neřekl bych, že byla vyloženě lepší než my, ale hrála dobře,“ uznal po zápase Kadlec.

Slova jen těžce hledal také italský kouč Andrea Stramaccioni, který má nůž na krku. „Je špatně, že jsme Sigmě podlehli. Hráči ale nechali na hřišti vše, i když to nestačilo. Samozřejmě spokojený nejsem. Pokud jste zápas sledovali, viděli jste, že hráči bojovali o každý míč,“ zastával se kouč Sparty svých svěřenců.

Podle jeho slov je sezóna náročná kvůli velkým změnám a sám připustil, že by mohl být odvolán. „Hráči chtějí ukázat, že si zaslouží hrát za Spartu. Vím, že jsme ve složité situaci. Chceme přestavět tým a procházíme si tou nejsložitější částí. Nezáleží na tom, jestli ji povedu já, nebo jiný trenér. Pan Křetínský to ví a je si vědom toho, jak složitá situace to je. Uvědomuji si svou odpovědnost a vím, že jedinou cestou k našemu cíli je tvrdá každodenní práce. Musíme se k problémům stavět čelem a řešit je,“ dodal v rozhovoru pro klubový web Stramaccioni.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.