Dva důvody, proč by to Slavia měla mít na severu Čech snadnější...

Dva důvody, proč by to Slavia měla mít na severu Čech snadnější...

Pondělní program HET ligy nabízí dvě dohrávané utkání 15. kola. Jedno se bude hrát ve Zlíně a druhé v Jablonci, kam přijede mistrovská Slavia, které se před pár dny povedlo triumfovat na půdě Maccabi Tel Aviv.

Zelenobílí však na své Střelnici určitě neprodají kůži lacino. A to i přesto, že jim bude chybět hned několik klíčových hráčů. Když nebudeme počítat déle zraněnou brankářskou jedničku Hrubého, domácí se nebudou moci spolehnout na um osmigólového kanonýra Stanislava Tecla, jenž nesmí nastoupit kvůli tomu, že na severu Čech hostuje právě ze Slavie a pak také špílmachra Michala Trávníka, jenž je vykartován a stojí za čtyři žluté karty.

"Slavia je poslední mistr, má silný kádr, který doplnili hráči za desítky milionů a s Plzní je to nejtěžší soupeř. Zápas bude hodně o naší poctivosti, důrazu a zodpovědnosti," uvedl před pondělním kláním jablonecký stratég Zdeněk Klucký.

Jeho tým je momentálně sedmý a v případě plného bodového zisku by přeskočil šesté Bohemians 1905. "V posledních zápasech se Slavií byl náš přístup dobrý a sehráli jsme kvalitní utkání. Teď to potřebujeme zopakovat a nedělat vzadu chyby," doplnil kouč Jablonce.

A co názor sešívaných hostů? Ti přijedou s respektem. "Jablonec má silné mužstvo, hraje dobrý fotbal, je produktivní a doma je ještě těžším soupeřem než venku. V posledním zápase prohráli, takže to budou chtít odčinit doma. Vždy když tam přijedou pražská "S", motivace je velká. Ale já věřím, že my budeme zdravě namotivovaní po posledních výsledcích, a že to zvládneme dál. Věřím, že navážeme na poslední výkony, kdy jsme byli produktivní," uzavřel Jaroslav Šilhavý, jehož výběr ztrácí na druhou Sigmu čtyři body a rozdíl bude chtít nepochybně snížit.

Každý si uvědomuje, v jak složité situaci jsme, přiznal Stramaccioni, který tuší vyhazov

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.