Strhující devítigólový thriller i potupný debakl 1:10. Pět nejbláznivějších zápasů v ČFL

Sedmnáct odehraných kol během podzimní části nabídlo v ČFL všechny možné typy zápasů. Včetně takových, nad kterými diváci jen nechápavě kroutili hlavami. Ale ne snad proto, že by sledovali nezáživnou partii bez fotbalového koření. Důvodem byl průběh zápasu. Na podzim bylo ve třetí nejvyšší soutěži k vidění několik takových utkání. Příkladem budiž nevídaná přestřelka v Brozanech či nekompromisní demolice v podání hráčů Domažlic. Portál eFotbal.cz sestavil výběr pěti těch bláznivých podzimních zápasů.

Vltavín - Jirny 6:0

Na první pohled si možná říkáte, že na takovém výsledku není vlastně nic zvláštního. Je pravdou, že podobné skóre na tabulích na třetiligových hřištích nejsou úplně ničím neobvyklým. V případě duelu čtrnáctého kola tady ovšem jedna zvláštnost je. A to pořádná. Pražský celek vedený vicemistrem Evropy z roku 1996 Martinem Frýdkem totiž svému středočeskému soupeři nasázel všech šest branek za druhý poločas!

Bezbrankový stav vydržel po návratu ze šaten pouhé tři minuty, než otevřel skóre někdejší záložník pražské Sparty Martin Abena. Právě zkušený Kamerunec odstartoval vltavínskou kanonádu. Následně se trefili ještě Pejša, Macháč, Pozníček, Šípek a Maione, který pět minut před koncem skóre uzavřel. Pro Jirny, dlouholetého účastníka ČFL, šlo o vůbec nejtěžší porážku v soutěži.