Sparta i Plzeň se shodly na jednom objektu. Chorý má ale mnohem blíž na západ Čech

Sparta i Plzeň se shodly na jednom objektu. Chorý má ale mnohem blíž na západ Čech

Sparta si vyhlédla v kádru svého víkendového přemožitele vytáhlého útočníka Tomáše Chorého, jehož před časem kvůli tvrdému, nekompromisnímu a možná až zákeřnému stylu nazval Tomáš Zápotočný "prasetem".

Jenže slavné "S" zřejmě přišlo pozdě, protože dvaadvacetiletý střelec hanáckého souboru z Androva stadionu by měl mít namířeno do Viktorie Plzeň, která má mít s aktálně druhým celkem prvoligového peletonu předběžnou dohodu.

Jeho cena by se měla pohybovat okolo 20 milionů korun. Přesně takovou sumu obsahuje jeho výkupní klauzule.

Ve Štruncových sadech se má za to, že by se kontrakt podepsal již v zimě, ale že by ofenzivní hráč ještě půl roku hostoval v Jílkově souboru a na západ Čech se přesunul až v létě 2018.

Důrazný čahoun Chorý by do Doosan arény dorazil jakožto přímá náhrada za nejlepšího střelce Viktorie Michaela Krmenčíka, jenž má namířeno do zahraničí.

199 centimetrů vysoký odchovanec Olomouce, který byl ještě nedávno součástí české jednadvacítky, je dvojnásobným vítězem Fotbalové národní ligy z let 2015 a 2017. V tomto ročníku HET ligy dosáhl na 12 startů a během 934 minut čistého času dvakrát skóroval.

Naše hra je neurovnaná. Zejména finální fázi máme špatnou, štve Hovorku

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.