Nezmar: S více penězi je spousta vizí snadněji realizovatelná. I proto jsem kývl Slavii

Nezmar: S více penězi je spousta vizí snadněji realizovatelná. I proto jsem kývl Slavii

Čtyřicetiletý Jan Nezmar, jenž tvrdí, že už nevidí reálnou šanci, jak by mohla Plzeň promrhat svůj náskok, by rád v Edenu vyráběl fotbal, který bude mít úspěch.

Severočeský funkcionář, jenž začne úřadovat ve slavném "S" od 5. prosince, ale bude ve Vršovicích pod mnohem větším tlakem, než tomu bylo ve skromnějších podmínkách na stadionu U Nisy.

"Tlak si na sebe vytvářím především já sám. Spousta lidí totiž ligový klub vnímá jen podle áčka a podle sobotního ligového výsledku. Já potřebuju vidět fungující systém, návaznosti, erudované trenéry u všech týmů, kontinuální práci od žáčků po první tým, jehož sobotní zápas je skutečně zásadní," pronesl v interview pro idnes.cz současný spolupracovník Jindřicha Trpišovského, se kterým se rozloučí už za pár dní.

Zatímco na severu Čech se musel často držet díky rozpočtu při zdi, v barvách úřadujícího šampiona s ambicemi hrát Ligu mistrů si bude moci dovolit více a bude pracovat s mnohem větším rozpočtem než doposud...

"Peníze jsou vždycky limit. Pokud jich máte víc, je spousta vašich vizí snadněji realizovatelná. Ano, i proto jsem na tuhle cestu vykročil. Jen nesmím být krátkozraký. Musím dělat všechno, aby naše áčko v sobotu vyhrálo, ale zároveň je pro mě stejně důležité, jestli mají děti v zimních měsících kde trénovat, s kým a jestli se všechny kategorie připravují podle mustru, na kterém se všichni shodneme. Musí to být týmová práce, ve které všichni musí fotbal plus minus vnímat podobně. A navrch si uvědomuju, že celá moje práce se hodnotí od té soboty, kdy hraje áčko," pokračoval na webu idnes.cz budoucí podřízený Jaroslava Tvrdíka, jehož inspirací je současný sportovní ředitel AS Řím s obrovskými úspěchy v Seville Monchi.

Po Jablonci už Tvrdíkovi došla trpělivost a poprvé ve vršovické éře pokutoval celý tým

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.