Deset hráčů sparťanského áčka, kteří už na Letné nemusí zažít start jara

Deset hráčů sparťanského áčka, kteří už na Letné nemusí zažít start jara

Pakliže nebudeme počítat hráče, které má slavné "S" z letenské Generali arény odloženo na různých hostováních (Pulkrab, Vácha atd.), aktuální soupiska áčka čítá 28 jmen.

V praxi to znamená následující - na každý ligový zápas se hned deset z nich nevleze ani na lavičku náhradníků a stávají se z nich diváci na tribuně.

Protože už je Sparta ve hře pouze v jedné soutěži (na vysněné druhé místo ztrácí v polovině HET ligy z páté pozice sedm bodů) a v rámci jarních odvet ji čeká už jen 14 duelů, šíře kádru je zbytečně luxusní a je potřeba ji okleštit.

Situace se bude řešit po posledním podzimním duelu s Mladou Boleslaví. Jak informoval Deník Sport, v ohrožení je hned deset svěřenců Andrey Stramaccioniho, kteří mohou být buď prodáni, nebo odesláni na hostování.

"Čas na změnu". Přesně to napsal kamerunský reprezentant s minulostí v Métách, Auxerre, Rennes, Stuttgartu či Kaiserslauternu Georges Mandjeck jen pár minut po těsné prohře na Andrově stadionu. Bylo to kvůli tomu, že už tři ligové zápasy v řadě proseděl na lavičce, nebo by si rád znovu vybojoval místo v sestavě? Moudřejší budeme v zimní přestávce.

Hráči, kteří jsou spojováni s lednovým odchodem z Generali arény:

Srdjan Plavšič (21 let)
Eldar Čivič (21 let)
Lukáš Juliš (22 let)
Vjačeslav Karavajev (22 let)
Martin Frýdek (25 let)
Lukáš Mareček (27 let)
Georges Mandjeck (28 let)
Jonathan Biabiany (29 let)
Marc Janko (34 let)
David Lafata (36 let)

Sparta i Plzeň se shodly na jednom objektu. Chorý má ale mnohem blíž na západ Čech

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.