Agent: Krmenčíkův potenciál je naplněn z 80 procent. V české lize neexistuje klub, který by ho dokázal získat

Agent: Krmenčíkův potenciál je naplněn z 80 procent. V české lize neexistuje klub, který by ho dokázal získat

Viktoria Plzeň si poslední listopadové úterý pojistila svého nejproduktivnějšího borce Michaela Krmenčíka až do roku 2021. U podpisu nového kontraktu byli kromě bývalého hráče Dukly Praha také generální manažer západočeského souboru Adolf Šádek a agent reprezentačního útočníka Dalibor Lacina.

Plzeňský management je spokojen. "Michael patří momentálně k nejlepším českým útočníkům. Dokázal se prosadit nejen ve viktoriánském, ale i v reprezentačním dresu, což potvrzuje jeho kvality. Jsme velmi rádi, že svoji budoucnost spojuje nadále s naším dresem. Jeho setrvání v Plzni pro nás bylo prioritou. Jednání byla velmi korektní a konstruktivní, za což patří poděkování Michaelovi i jeho zástupci Daliboru Lacinovi," pronesl Šádek na oficiálních stránkách lídra HET ligy.

Hráčský zástupce zmínil kupříkladu to, že jediný odchod hrozí směrem ven a transfer v rámci tuzemské soutěže je tabu. "Věříme, že Plzeň s Michaelem Krmenčíkem oslaví v létě titul mistra ligy. Díky tomu, že s Michaelem pracujeme už devět let, můžeme pozorovat kontinuální růst jeho výkonnosti. Těší nás, že nyní na všech úrovních začíná naplňovat předpoklady, které do něj byly v uplynulých letech vkládány. Úspěch a schopnost prosadit se na mezinárodní scéně je signifikantní informací o kvalitě hráče. Michaelovi se toto daří a já věřím, že stále neřekl poslední slovo. Jeho potenciál vidím v současnosti naplněný přibližně z osmdesáti procent. O Michaela je zájem v zahraničí, protože v české lize neexistuje klub, který by ho dokázal získat. Nakonec Viktoria je na prvním místě a v tuto chvíli nemá smysl, aby Michael odcházel do klubu, který se Plzni dívá na záda. Pokud se někdy bude řešit Michaelova budoucnost směrem k transferu z Plzně, bude se řešit jedině v souvislosti se zahraničním celkem. Nyní se však koncentruje jen a pouze na úspěchy s Viktorií," doplnil na webu fcviktoria.cz Lacina.

A co názor samotného kanonýra, který v Doosan aréně bezpečně zastiňuje Řezníčka i Bakoše? "Jsem šťastný, že jsme se domluvili a mohu svou budoucnost spojit s klubem, který nosím ve svém srdci. Věřím, že nás společně čekají velká vítězství. Věřím, že se ještě do konce podzimu dám dohromady a pomohu klukům ve zbývajících dvou zápasech. Poté se musíme dobře a kvalitně připravit na náročné jaro. Společně s Viktorií máme jen ty nejvyšší ambice," podělil se o první dojmy webem fcviktoria.cz citovaný svěřenec kouče Pavla Vrby, který dal v české lize devět branek (plus 6 asistencí) a na evropském poli se zapsal do střelecké listiny pětkrát.

Strhující devítigólový thriller i potupný debakl 1:10. Pět nejbláznivějších zápasů v ČFL

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.