Nejlepší střelec MSFL z Hanácké Slavie: Mám na to, abych dal minimálně dalších 15 gólů

Nejlepší střelec MSFL z Hanácké Slavie: Mám na to, abych dal minimálně dalších 15 gólů

Nejlepší střelec podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy se sedmnácti přesnými zásahy Jan Silný začínal s fotbalem v šesti letech v Jankovicích. Talentovaný útočník zaujal trenéry z Otrokovic, kteří ho přivedli do žákovských kategorii a tamní dres oblékal až do dorosteneckého věku. Poté přestoupil do dorostu Slavie Kroměříž, ze které po půl roce odešel do kategorie U19 1. FC Slovácka, kde měl střídavý start v mužstvu mužů z Jankovic. Po konci v dorostu se mladík vrátil do Otrokovic, kde začínal hrát divizní soutěž a nyní hráčem Slavie Kroměříž.

Na co nikdy nezapomeneš?

"Nezapomenutelný zážitek je určitě postup s Otrokovicemi do MSFL, protože si myslím, že postup je nezapomenutelný. Určitě bych chtěl takový postup zažít i s Kroměříží, protože z Otrokovic vím, jaký je to super pocit, když se postupuje."

Co postup do druhé ligy, je na pořadu dne?

"O tom, jestli se postoupí, se v Kroměříží mluví. Kabina to určitě vnímá a moc chce, takže teď se uvidí jestli i vedení bude chtít...myslím si, že jo."

Vnímáš některé zápasy jako nešťastné?

"Škoda je určitě zápasů s Vyškovem, Hodonínem a i Hlučínem. Kde jsme byli lepším týmem, ale přesto prohráli. Těch čtyři až šeest bodů nám myslím může scházet."

Mluvilo se o případných změnách v kádru?

"Myslím si, že nějaké změny v kádru určitě budou. Nikdo neví jak to bude s Tomášem Oklešťkem, nikdo neví jak to bude se  mnou. Svým způsobem to nevím ani já, určitě někam na přípravu půjdu a jestli to dopadne, je otázka. Myslím si, že většina kluků chce zůstat a potenciál na postup určitě je."

Máš solidní náskok v rekordu vstřelených branek. Jak vnímáš, že jsi nejlepším střelcem? Dokážeš přeskočit Aleše Krče, který má zatím nejvíce vstřeleých branek v MSFL (63)?

"Vše se odvíjí od toho, jestli zůstanu v Kroměříži. Pokud budu hrát MSFL, tak ji budu hrát ve Slavii a myslím si, že mám na to, abych dal minimálně dalších 15 gólů. Je skvělé, že jsem nejlepší střelec, je to výsledek za moji práci a je to super."

Strhující devítigólový thriller i potupný debakl 1:10. Pět nejbláznivějších zápasů v ČFL