Přijde MSFL o jednu z největších hvězd? Kanonýra Líšně lanaří z vyšší soutěže

Přijde MSFL o jednu z největších hvězd? Kanonýra Líšně lanaří z vyšší soutěže

Do Líšně se vrátil teprve v létě, na podzim nastřílel v MSFL dvanáct gólů a po půl roce třetiligový brněnský klub zase dost pravděpodobně opustí. Osmadvacetiletý záložník David Pašek na sebe svými výkony logicky upoutal velkou pozornost. Jak prozradil webu eFotbal.cz, je blízko dohodě s klubem z druhé nejvyšší české soutěže.

Loni touto dobou měli v Líšni všichni plnou hlavu problémů. Na podzim uhrál brněnský celek jen pouhých sedm bodů a přezimoval na úplném dně tabulky MSFL se ztrátou devíti bodů na nesestupovou pozici. Na jaře ovšem Líšeň předvedla pod vedením kouče Miloslava Machálka skvostnou jízdu za záchranou a parádní formu si udržela i v první polovině nového ročníku.

Výsledkem je páté místo se sedmibodovou ztrátou na lídra z Prostějova. Týmu bezpochyby pomohl letní návrat líšeňského odchovance Davida Paška, který měl právě za sebou čerstvou zkušenost z Kypru. Hned od prvních zápasů bylo zřejmé, že půjde o mimořádně cennou posilu.

Druhou ligu chceme vybojovat, pak už je to na vedení, hlásí kapitán lídra MSFL

Osmadvacetiletý hráč střílel jeden gól za druhým, po devíti kolech jich měl na kontě už deset. Nejvýrazněji o sobě dal vědět na půdě tápajícího HFK Olomouc, při drtivé výhře Líšně 7:1 se trefil do černého hned čtyřikrát! Další góly přidal v závěru podzimu. Celkem má na kontě dvanáct branek, díky kterým mu patří druhé místo v tabulce střelců hned za kroměřížským Janem Silným.

„Je velice pokorný, pracovitý a skromný člověk. Přišel po určitém období, kdy neměl fyzickou připravenost, jakou měl mít. Hodně nám pomohl svojí zkušeností a hlavně góly,“ řekl trenér Machálek Brněnskému deníku na Paškovu adresu. Musí se ovšem pomalu začít smiřovat, že o svoji největší hvězdu s největší pravděpodobností přijde.

Zpátky do profesionálního fotbalu

Dalo se očekávat, že o Paška bude zájem i z vyšších soutěží. A zájem opravdu byl. Vše se navíc seběhlo poměrně rychle a ofenzivní univerzál je necelé dva týdny po skončení podzimní části MSFL blízko novému angažmá. Stovku startů v první lize, které odehrál za brněnskou Zbrojovku, sice o další zápisy zatím nerozšíří, ale i tak si polepší. „Jde o český druholigový klub. Troufám si tvrdit, že je to na 99 procent jisté,“ prozradil.

Pašek se před startem letošní sezony do svého mateřské klubu vracel i s výhledem, že by se mohl posunout výš. Je nutné mít na paměti, že MSFL není profesionální soutěž. Navíc rozhodně nemá věk na to, aby začal pomýšlet na konec kariéry. „Už v létě jsem po svém návratu do Líšně říkal, že kdyby se v zimě naskytla možnost, do profesionálního fotbalu bych se chtěl určitě vrátit. Byl jsem na něj zvyklý deset let,“ dodal pro eFotbal.cz autor devíti prvoligových gólů.

Strhující devítigólový thriller i potupný debakl 1:10. Pět nejbláznivějších zápasů v ČFL

Nejlepší střelec MSFL z Hanácké Slavie: Mám na to, abych dal minimálně dalších 15 gólů