Holek se vzdal prémií a říká: Klidně se může stát, že budu pokračovat v Dukle, pokud o mě bude vedení stát

Kmenový obránce Sparty Mario Holek, jenž je držitelem double ze sezony 2013/2014, příjemně překvapil vedení Dukly, ve které je do konce kalendářního roku 2017 zapůjčen. 

Holek se vzdal prémií a říká: Klidně se může stát, že budu pokračovat v Dukle, pokud o mě bude vedení stát

Své finanční prémie za dosavadní vystoupení se totiž rozhodl někdejší český reprezentant věnovat dejvické mládeži. Tým z Julisky za získané finanční prostředky pořídí vybavení a sportovní potřeby, které budou moci využít děti a junioři.

Co vedlo bývalého hráče Brna či Dněpropetrovsku právě k tomuto kroku? "Chtěl jsem se Dukle odvděčit za to, že mě přijala a dala mi možnost, abych zde mohl po zranění a vyřazení z kádru Sparty nabrat kondici, abych zde mohl trénovat. Měl jsem potřebu se jí nějak odvděčit a řekl jsem si, že peníze za čtyři zápasy, které jsem tu odehrál, bych chtěl klubu vrátit. Napadlo mě, že bych rád pomohl mládeži, myslím, že se určitě najde něco, co děti potřebují. Moc by se mi líbilo, kdyby šel příspěvek na nějaké zahraniční turnaje. Pamatuji si, že když jsem byl v žáčcích v Brně, vždycky jsem měl hroznou radost, když jsme jeli na nějaký turnaj do zahraničí a konfrontovali se se zahraničními týmy. Bylo to třeba na víkend nebo na pět dní a já z toho měl obrovský zážitek. Na cestu se vždycky skládali rodiče a často to pro ně bylo hodně náročné. Nevím přesně, jak je to na Dukle postavené, ale myslím, že příspěvek by mohl potěšit," citovaly stránky fkdukla.cz slova kolegy Kušníra, Jiránka, Podaného, Holendy a spol.

To, že bude jednatřicetiletý střední obránce pokračovat v nynějším trikotu i na jaře 2018, zatím jasno není. Může se to stát, ale stejně tak může nastat úplně jiný scénář. "Moje další angažmá ještě není známé, klidně se může stát, že budu pokračovat v Dukle, pokud o mě bude vedení stát. Ještě je brzy to řešit. Na působení zde ale budu vzpomínat jen v dobrém. Nabral jsem zde kondici, zdravotně se dal do pořádku, i když poslední dva zápasy jsem vynechal kvůli problémům s achilovkou. Je to ale na dobré cestě a mělo by to být v pohodě. Prostředí a kluci v kabině – vše zde je skvělé. Hodnotím to pozitivně," pokračoval na oficiálních stránkách klubu defenzivní specialista, jehož Dukla se loučí s podzimem domácím kláním s teplickými Skláři.

Zimní liga? Slavia ji odřekla, favoritem bude Liberec. Kdo se účastní ze zahraničí?