Slavia se loučila s kapitánem: Dochází mi to vlastně až nyní, culí se bílek se slzami na krajíčku

Slavia se loučila s kapitánem: Dochází mi to vlastně až nyní, culí se bílek se slzami na krajíčku
OBSAHUJE VIDEO

Slavia získala v pátek večer tři body v utkání s Baníkem Ostrava, ale večer se nenesl jen v duchu oslav výhry. V Edenu se hráči i fanoušci rozloučili s kapitánem Jiřím Bílkem, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Nyní se přesune do představenstva a bude spolupracovat ve sportovním úseku s novým sportovním ředitelem Janem Nezmarem.

Celý stadión se loučil se svým kapitánem, kterému bylo věnováno i video, které přikládáme níže. „Měl jsem z toho nervy, pouštěl jsem si rozlučku Standy Vlčka, který mluvil dlouze a krásně, takže laťka byla vysoko. Nakonec jsem si ale nic nepřipravoval a řekl jsem to to, jak jsem to cítil. Fanoušci mě vždy podporovali, byli vždy pozitivní. Poděkoval jsem jim, byl jsem dojatý. Ke konci zápasu skandovali moje jméno,“ popisoval Bílek svou derniéru v dresu pražské Slavie.

Už před zápasem se s ním loučili spoluhráči, kteří měli na sobě tričko s jeho jménem. „Bylo to hrozně krásné. Tušil jsem, že něco bude, ale kluci mě tím vším krásně překvapili. Už při té rozlučce jsem měl co dělat, aby mi neukápla slza. Když jsem na konci zápasu šel koridorem k fanouškům, už jsem to nevydržel,“ přiznává defenzivní záložník, který minulou sezónu vyhrál se sešívanými mistrovský titul.

Rozhodnutí o konci aktivní kariéry nebylo dílem okamžiku, ale dlouhého přemýšlení a uzrání myšlenek. „Už jsem to tak cítil. Jen bych oddaloval něco, co by stejně přišlo. Kdybych šel do jiných klubů, tak bych skončil ve 38 letech. Nevidím důvod proč, ještě když jsem ve Slavii, vidím, na jaké to je úrovni, jak se to vše může dělat. Jít dolů se mi nechtělo,“ dodává čtyřiatřicetiletý Bílek v rozhovoru pro klubové stránky pražského celku.