Baník mě vychoval, proto jsem se tolik neradoval, hlásil výhře Frydrych, který pálil i do své sítě

Baník mě vychoval, proto jsem se tolik neradoval, hlásil výhře Frydrych, který pálil i do své sítě

Slavia v posledním ligovém kole podzimu dokázala doma uspět s Baníkem Ostrava. V zápase byl vidět především obránce Michal Frydrych. Již v osmé minutě si dal nešťastného vlastence, ale svou chybu pak odčinil a pomohl k obratu, který znamenal tři body. 

Duel to pro něj byl velmi pikantní, neboť je odchovancem Baníku. Právě z Ostravy zamířil v září roku 2015 za 5 milionů korun a postupem času se propracoval do základní sestavy. „Před zápasem jsem se těšil. Začátek se mi nepovedl, dal jsem vlastní gól. Věděl jsem, že to budu potřebovat odčinit, abych to klukům vrátil a abychom se dostali zpátky do zápasu,“ netajil se myšlenkami na špatný vstup do zápasu.

Při vstřelení vlastního gólu ho nečekaně oslavovali fanoušci hostů, po jeho druhé brance se už radovali příznivci sešívaných. „Takhle jsem si to asi nepředstavoval, ale co se dá dělat. Dal jsem si vlastní gól, tak jsme bohužel prohrávali 1:0. Věřil jsem, že máme dost velkou sílu na to, abychom to zvrátili. Nakonec se mi povedlo dát gól. Baník mě ale vychoval, tak jsem se tolik neradoval,“ pokračoval sedmadvacetiletý bek.

Oba celky mají velkou fanouškovskou základnu, proto celý Eden při devadesáti minutách burácel a hnal oba celky za výhrou. Také Frydrych si všiml fanoušků a mohl porovnávat, neboť zažil éru v obou klubech. „Slavia a Baník jsou kluby s nejlepšími fanoušky. Slavia se na to připravila dobře, hosté také přijeli ve velkém počtu, takže to určitě pomohlo atmosféře, i když tam bylo přerušení, nakonec se to dohrálo. Atmosféra je určitě lepší, když fandí oba tábory v plném počtu,“ dodal Frydrych v rozhovoru pro klubové stránky Slavie.