Záchranářské jaro Slovácka? Moravský klub v krizi chce opory Plzně a Boleslavi

Záchranářské jaro Slovácka? Moravský klub v krizi chce opory Plzně a Boleslavi

Slovácko se v této sezónou trápí. Nástupce Stanislava Levého hledá způsob, jak dostat svůj tým z pásma sestupu. Během zimní přestávky bude asi aktivní i na hráčském trhu. Špitá se o zvučných jménech, které chce do kabiny přivést. Získat se chystá například útočníka Mladé Boleslavi nebo plzeňského stopera Romana Hubníka.

Fanoušci jsou nespokojeni možná více jak ti na Letné a žádají si změny. Během zimy k tomu je ideální čas, aby šlo ještě zpackanou sezónu zachránit. Jaro bude náročné a bojovat se bude o každý bod. Každá výhra bude mít cenu zlata a každá prohra bude klub přibližovat více k sestupu z elitní české soutěže.

Slovácko chce využít fakt, že kouč Mladé Boleslavi Dušan Uhrin příliš nevyužívá Lukáše Mageru. Zájem je i o Romana Hubníka, či slováckého odchovance Ondřeje Kúdely, který momentálně hraje v Liberci. Na moravské adrese by se nebránili ani angažování Davida Lafaty, ale stojí nohama pevně na zemi, neboť tuší, že elitního kanonýra jen tak neuloví.

Návrat někdejšího reprezentant Romana Hubníka na Moravu se zdá být na první pohled utopií, ale možné je všechno. Výkonný ředitel Slovácka Petr Pojezný tuší, že vábit hráče základní sestavy týmu, který má nakročeno k titulu, bude asi nesnadný úkol. „Nejspíš je to naivní představa, když hraje v Plzni v základu. Když se to ale sejde, určitě se tomu bránit nebudeme,“ přiznal Pojezný.