Chci zůstat v Česku, zdejší fotbal mě baví, přiznal Trpišovský po skalpu Olomouce

Chci zůstat v Česku, zdejší fotbal mě baví, přiznal Trpišovský po skalpu Olomouce

Trenér Liberce Jindřich Trpišovský je tu a tam označován jako český Jürgen Klopp a v mnohém se možná i podobají. Pravdou je, že pod Ještědem se mu daří a hráči věří jeho strategiím, které přibližují Slovan k pohárové Evropě. V sobotu získali skalp Olomouce, která byla během podzimu nečekaně rozjetá.

Zájem o něj měly téměř všechny elitní české kluby, ale on v létě vyjádřil svou loajalitu. Po ochodu sportovního ředitele Nezmara do Slavie se spekulovalo, zda za ním nezamíří. Mezitím se objevila i nabídka z Chorvatska, kdy ho do svých řad lákala Rijeka. Po sobotní výhře se Sigmou však přiznal, že chce zůstat v Česku.

„Nějaká jednání probíhala. Mohu však říct, že jsem tuto variantu z různých důvodů, hlavně mých osobních, neboť syn chodí do první střídy a stěhujeme se, zavrhnul. Fotbal v Česku mě baví, znám zdejší hráče. Vážil jsem si nabídky, ale domluvili jsme se na tom, že chci být v Česku a tím to skončilo,“ prozradil jednačtyřicetiletý kouč bezprostředně po zápase.

V neděli ho čeká spolu se spoluhráči tradiční oběd s majitelem klubu Ludvíkem Karlem, kde se bude hodnotit i první polovina této sezóny. „To bude další těžké utkání. Zrovna jsem slyšel, že jsme udělali o tři body méně, než si představenstvo představovalo,“ vtipkoval Trpišovský, který v posledním ligovém kole vyzrál na rozjetou Olomouc.

„Jsem rád, že jsme ho zakončili vítězstvím. Jak jsme ho výhrou 1:0 nad Zlínem začali, tak jsme ho dokončili. Dostali jsme se na třicet bodů a troufnu si říct, že jsme zachránění. Chtěl bych vyseknout Olomouci poklonu a pogratulovat jí za skvělou práci a za skvělý podzim. Za prvé je to hodně těžký soupeř a za druhé postoupili z druhé ligy, klobouk dolů před nimi. Mají moderní projev, je to sympatické mužstvo, byl to nesmírně těžký soupeř,“ pochválil soupeře a poukázal na fakt, že výhra pod Ještědem se nerodila snadno.