Tecl: Když jsem přijel do Plzně, nejprve jsem si vzpomněl na Rajtorala, pak až na to hezké

Tecl: Když jsem přijel do Plzně, nejprve jsem si vzpomněl na Rajtorala, pak až na to hezké

Poslední podzimní ligové kolo má za sebou také severočeský Jablonec, který může rozehranou sezónu hodnotit s rozporuplnými pocity. Hráči v zelených dresech si nevedli během první poloviny špatně, ale často ztrácely hrubými chybami. Na body nedosáhli ani v sobotu večer v Plzni, která duel ovládla 2:0 díky trefám Krmenčíka.

Pro Stanislava Tecla to byl pikantní nádech, neboť dres západočeského klubu v minulosti oblékal. Zatímco během podzimu bojoval o korunku krále střelců, v Plzni se mu střelecky nedařilo a nedokázal svůj počet přesných zásahů navýšit. Přitom šanci měl, což přiznal i po zápase.

„Samozřejmě to asi utkání ovlivnilo, ale dá se říct, že to byla jediná naše šance, kterou jsme v Plzni tak nějak dokázali zakončit. Náš výkon nebyl špatný, ale chybělo tomu to, abychom byli více nebezpeční. Ty situace jsme nedohrávali dobře,“ přiznal Tecl v rozhovoru pro klubové stránky Jablonce.

V posledních třech zápasech podzimu získal severočeský klub pouze jediný bod, což kazí dojem z jinak slušně rozehraného ročníku. „Nemyslím si, že to jsou právě tyto výsledky. Jsou to spíš zápasy, v kterých jsme vedli a nedokázali jsme to dohrát. To je obrovská škoda, protože toho bylo za ten podzim strašně moc,“ poukazuje na fakt, že Jablonec si nechal v několika případech utéct body mezi prsty.

Tecl samozřejmě pochválil střelce Plzně, který ji tlačí k zisku mistrovského titulu. „Takovýhle hráč chybí asi každému mančaftu, kromě Plzně. V téhle formě, co Krmy je, by pomohl asi úplně každému. Dneska tu svou kvalitu opět jen potvrdil. Právě on a jeho forma je v současné době asi největší zbraní Plzně,“ soudí Tecl, proč má západočeský klub takový náskok v tabulce na ostatní týmy.

Návrat do Plzně byl plný vzpomínek dobrých i zlých. Tecl zde prožil krásné chvíle, ale zavzpomínal i na bývalého týmového parťáka, který již mezi námi není. „Hned jak jsme přijeli, jsem si samozřejmě vzpomněl. První co bylo, asi na Rajtyho, a pak teprve na to hezké, co jsem tu s kluky zažil. Ale takový je fotbal, to už je dávno pryč a z toho se žít nedá,“ dodal zkušený útočník, který je s osmi zásahy na druhém místě v tabulce letošních střelců.