Podzim bez prohry jsem ještě nezažil, je to úžasné, neskrýval radost Kopic

Podzim bez prohry jsem ještě nezažil, je to úžasné, neskrýval radost Kopic

Plzeň je jako nezastavitelný vlak. Podzim ji na ligové scéně přál a z šestnácti zápasů uspěla hned v patnácti případech. V posledním duelu porazila doma Jablonec 2:0 a má dobře nakročeno k zisku mistrovského titulu. Však také v táboře západočeského celku vládne spokojenost.

Přestože se zdá být výsledek proti Jablonce jednoznačný, autor dvou branek Michael Krmenčík přiznal, že se výhra nerodila snadno. „Jablonec proti nám hrál bez respektu. Myslím si, že nám to vyhovovalo. Venku je to boj, ale doma chceme vyhrávat každý zápas za každou cenu,“ přiznal Krmenčík, který vede i tabulku ligových střelců.

„Nebylo to lehké utkání, hlavně ze začátku. Věděli jsme, že má Jablonec nebezpečné brejky. Párkrát nám tam utekli, ale postupem času jsme získávali půdu pod nohama. První gól nás uklidnil,“ přidal se v hodnocení i záložník Jan Kopic, který se během podzimu vypracoval ke klíčovým hráčům Plzně.

Hráči v červenomodrých dresech mají komfortní náskok na zbytek týmů v tabulce, ale i tak je mrzí remíza, kterou před týdnem uhráli v Teplicích. „Štve mě, že jsme ztratili body v Teplicích. Bylo by hezké, kdybychom vše vyhráli. Naproti tomu jsme první, zaslouženě vedeme tabulku a doufáme, že nám to vydrží i do jarní části,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky čtyřiadvacetiletý kanonýr, který nedávno prodloužil smlouvu a rozhodl se setrvat.

„Nikdy jsem ještě nezažil podzim bez porážky. Náskok je velký, v tom jsme ani nedoufali. Před dvěma lety, kdy jsme udělali sérii 16 výher, jsme si říkali, že je to strašně moc a nikdo to už neudělá. Letos jsme se sami málem překonali. Za tak krátkou dobu udělat takovou šňůru je úžasné,“ dodal také Kopic.