Vést ligu o tolik bodů je zajímavá věc, ale Slavia určitě neřekla poslední slovo, soudí Vrba

Vést ligu o tolik bodů je zajímavá věc, ale Slavia určitě neřekla poslední slovo, soudí Vrba

Se svým návratem může být kouč Pavel Vrba spokojený. V Plzni ho přivítali s otevřenou náručí a on pokračuje v práci, kterou zde před lety zanechal. Se svým týmem má v HET lize komfortní náskok a v Evropské lize se probojoval do jarních vyřazovacích bojů. Poslední ligové kolo podzimu navíc vyhrál doma s Jabloncem 2:0.

Podzim se dá hodnotit jen kladně. Plzeň neprohrála a všem v lize ukazuje záda. „Je velice příjemné zakončit podzim výhrou. Jablonec potvrdil, že má silné a zajímavé hráče směrem dopředu. Nebylo to pro nás nic jednoduchého,“ hodnotil po zápase poslední ligový boj v tomto roce, ve kterém se dvakrát prosadil Krmenčík.

Na jeho adresu trenér Vrba vyslal slova chvály a je rád, že s klubem prodloužil kontrakt. „V jeho případě jsme byli trpěliví. Možná mohl hrát v Teplicích, ale bylo by to velmi na hraně. Nechtěli jsme riskovat, že si znovu ublíží. Jsem rád, že Michael potvrdil střeleckou formu a kvalitu, kterou předváděl po celý podzim,“ pochválil v rozhovoru pro klubové stránky střelce, který je nejproduktivnějším útočníkem HET ligy.

Viktoria přezimuje v tabulce na prvním místě s náskokem čtrnácti bodů na své pronásledovatele. „Takový rozdíl čtrnáct kol před koncem ligy je určitě zajímavá věc. Naši soupeři ale nehrají vůbec špatně, například v případě Slavie to možná chce, aby si všechno ještě sedlo. Jarda Šilhavý je kvalitní a charismatický trenér a pod jeho vedením určitě Slavia neřekla ještě poslední slovo,“ dodává Vrba a poukazuje na fakt, že na jaře nehodlá se svými svěřenci nic vypustit.