Novinky z Letné? Bilič nebyla kachna, naťukává se i Trpišovský a očekávají se 2 velké návraty

Andrea Stramaccioni se rozloučil s podzimní sparťanskou anabází hladkou výhrou nad Mladou Boleslaví. To, zda v Generali aréně povede letenské áčko také v sedmnáctém kole, však ještě jisté není.

Novinky z Letné? Bilič nebyla kachna, naťukává se i Trpišovský a očekávají se 2 velké návraty

Podle sport.cz naťuklo sparťanské vedení opět Jindřicha Trpišovského ze Slovanu Liberec, se kterým už se na angažmá nedohodlo v průběhu minulé sezony 2016/2017.

A ve hře má být stále i varianta s renomovaným chorvatským odborníkem Slavenem Biličem, jenž minulý měsíc skončil ve West Hamu. Slavné "S" má mít na seznamu bývalého vůdce Besiktase Istanbul i přesto, že u londýnských Kladivářů pobíral gáži 90 milionů korun ročně.

S lanařím Biliče má slavné značce pomáhat rakouský hoteliér Vlastimil Košťál, jenž Spartě šéfoval v éře před Danielem Křetínským...

Deník Sport se mýlí! Jílek Slavii nepomohl, dávno před faulem na Baroše přehlédl penaltu za držení Škody

"Původní informace říkala, že do Prahy dorazí na schůzku jeho agent. Minulý týden se ale Bilič objevil na Spartě osobně. Angažování Biliče by samozřejmě bylo nákladné. Ale pokud si Daniel Křetínský usmyslí, že by Chorvat byl nejlepším řešením, půjde za ním. Majitel Sparty je tvrdohlavý, o zahraničním trenérovi uvažoval už hodně dlouho. A jestliže se rozejde s Italem, pravděpodobné je, že jeho nástupcem bude další cizinec," citoval portál sport.cz zdroj blízký slavnému "S".

V kuloárech se navíc v souvislosti s odvetnou částí sezony propírají i dva velké návraty - jeden hráčský a jeden funkcionářský. Sparta se snaží o návrat "Ztraceného syna" Bořka Dočkala, jemuž čínská Super League nevyhovuje a rád by se po roce odebral zpět domů. Problémem však může být cena, neboť do Asie neodcháel zrovna levně a navíc podepisoval víceletou smlouvu.

Do známého prostředí by se mohl vrátit také Ivan Hašek, čímž by se vyslyšelo dlouhodobé volání mediálního glosátora Ladislava Vízka. Ne však jako trenér, nýbrž jako sportovní ředitel, což je funkce, která je nyní na Spartě neobsazena.

Změny v lize? Podzim nabídne 19 kol, mistr se zastaví na 35 zápasech