Z Teplic zatím mizí pouze Šušnjar, s plzeňským cílem Fillem se jedná o prodloužení

Z Teplic zatím mizí pouze Šušnjar, s plzeňským cílem Fillem se jedná o prodloužení

Jedním ze zimních cílů teplických Sklářů bude zapracovat mladé. Tak to alespoň prozradil kouč Daniel Šmejkal, jenž má za sebou na Stínadlech již rok a půl.

V podzimní části takto do áčka dosadil exslávistu Alexe Krále, jenž je mládežnickým reprezentantem Česka. "Podařilo se to v případě Alexe Krále, který je ročník 1998. V 5. kole naskočil do základní sestavy, a i když se ocitl na různých pozicích, podával kvalitní výkony," uvedl bývalý kouč Sokolova na stránkách idnes.cz.

Severočeský stratég však může přijít o dlouhodobý symbol produktivity Martina Filla, jenž je mimochode nejfaulovanějším hráčem české nejvyšší soutěže. Ten byl dostatečně vidět i v první polovině sezony, když vstřelil pět branek a další tři připravil svým kolegům. A podle médií se opět vráti do Plzně. "Nechci spekulovat. Zatím nemáme na klubu žádnou konkrétní nabídku, nic oficiálního nedorazilo. Četl jsem jen informace z tisku. Jednáme s ním o prodloužení kontraktu," ozřejmil idnes.cz citovaný Šmejkal.

Pokud jde o lednovou proměnu kádru, zatím je jistý pouze jeden úprk. Vytáhlý dvaadvacetiletý univerzál s australským pasem Aleksandar Šušnjar zkusí štěstí ve městě automobilů...

"Jediný odchod, který je jasný, je přestup Šušnjara do Mladé Boleslavi. Upsal se jí už dříve. Nějaké rotace v kádru chceme, ale teď teprve probíhají schůzky. Pro jaro zůstane brankářská sestava Grigar, Diviš, Šeda. Máme tři gólmany, kteří tvoří velkou konkurenci, těším se na jejich boje v zimní přípravě. Jsem rád, že Kuba Diviš se toho po zranění Tomáše Grigara ujal dobře," uzavřel na stránkách idnes.cz sedmačtyřicetiletý nadřízený Rezka, Hory, Kroba a spol.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.