Nepřesvědčil ani ve třetí lize. Rebel Blažek dostal padáka už po šesti zápasech!

VÍME PRVNÍ

V polovině září přicházel do třetiligového Litoměřicka s velkým odhodláním dokázat, že fotbal hrát nezapomněl. Po šesti odehraných zápasech se ovšem s účastníkem ČFL zase loučí. Vedení klubu se rozhodlo s Janem Blažkem, někdejším velkým talentem s nálepkou bohéma a problémového hráče, spolupráci ukončit. Důvod? V Litoměřicku nebyli spokojení s tréninkovou morálkou devětadvacetiletého útočníka ani s jeho přínosem pro tým.

Nepřesvědčil ani ve třetí lize. Rebel Blažek dostal padáka už po šesti zápasech!

Sezonu začal trojnásobný český reprezentant ve Vyšehořovicích na Praze-západ hrající krajskou I.B třídy. Asi není překvapením, že dával jeden gól za druhým a stal se největší hvězdou týmu.

„Dostal jsem tam hlavně zase chuť do fotbalu, uvědomil si, o čem život vlastně je, poznal jsem spoustu skvělých lidí, od kterých se mi nechtělo. Ale přišel den, kdy jsem si řekl, že ještě musím zabojovat a dokázat, že na první ligu mám. I když vím, že tam šanci už nedostanu,“ vysvětloval Blažek v rozhovoru pro eFotbal.cz, proč se rozhodl kývnout na možnost jít hrát třetí ligu.

Odhodlání z něj jen zářilo. V Litoměřicku se domluvil na jakési zkoušce s tím, že pokud obstojí, dostane smlouvu. K tomu ale nedošlo a ani nedojde. Sotva stačily odeznít dozvuky posledního podzimního kola ČFL, vedení klubu bývalému forvardovi Liberce, Slavie, Dukly, Vyšehradu či Frýdku-Místku oznámilo, že s ním už nepočítá. Na soupisce pro zimní přípravu tak bude Blažkovo jméno chybět.

„Nebude u nás pokračovat. Vzhledem k jeho tréninkové morálce a přínosu pro tým mu nebyla nabídnuta smlouva,“ řekl webu eFotbal.cz sportovní manažer Litoměřicka Pavel Šimkovský s tím, že v klubu plánují přes zimní přestávku i další změny.

Blažek tak stihl za třetiligový celek odehrát pouhých 142 minut, když naskočil do šesti podzimní zápasů. Další starty ani minuty už ovšem v dresu čtrnáctého týmu ČFL nepřidá. Litoměřicko bylo od začátku roku 2015 již pátým angažmá kdysi opěvovaného talentu českého fotbalu.

Kdo na podzim střelecky zářil v ČFL? Přehled nejlepších kanonýrů!

Podzim na Vyšehradě? Zklamání. Někteří hráči mají na víc, přijdou posily, hlásí šéf