MS v Rusku? MOV ukázal, že FIFA šlápla totálně vedle!

„Bude to nejlepší světový šampionát v historii,“ je výrok z pátku 1. prosince. Pronesl jej nejvyšší šéf FIFA Gianni Infantino při losování světového šampionátu. 

MS v Rusku? MOV ukázal, že FIFA šlápla totálně vedle!

„Rusko nepojede na ZOH do Koreje. Před Riem jsme neměli žádnou možnost vyslechnout ruskou stranu a v té době to bylo hlavně o selhání moskevské laboratoře. Teď se jedná o manipulace v olympijské laboratoři. Tehdejší a současné okolnosti jsou naprosto odlišné.“ Tohle prohlásil také nejvyšší šéf podobně velkého sportovního kolosu. Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru. Pět dní po losu fotbalového MS.

Na straně jedné až servilní vyjádření, hraničící s „anální“ turistikou fotbalového bosse, vedle něhož stál při losování skupin MS ruský prezident Putin, na straně druhé jasné stanovisko pana Bacha, který jménem MOV potrestal Rusko jako zemi, kde podvody v olympijské laboratoři měl krýt stát.

Vítejte v Absurdistánu: Rusko jako pořadatel jedné ze dvou nejvýznamnějších sportovních událostí roku 2018, versusRusko jako dopinkový vyvrhel, který na Hry nesmí jako celek. Podle Bacha by totiž tato země pošlapala olympijské ideály.

Skoro to vypadá, jako by byla řeč o dvou zemích, o dvou světech, které přece nemají nic společného. Přitom propojenost je jasná, bez souhlasu vlády, parlamentu, prezidenta, bez státních peněz by nešel realizovat ani jeden z těchto megalomanských plánů.

Rusku byl fotbalový šampionát pro příští rok přiřknut na hlasování Výkonného výboru FIFA v prosinci 2010 v Curychu. Rusko třinácti hlasy porazilo společné kandidatury Španělska s Portugalskem (sedm hlasů) a Belgie s Nizozemskem (dva hlasy).

Ve stejný den zvolil stejný orgán Katar jako pořadatele MS 2022.

Třeskutá kombinace v době, kdy organizaci FIFA vládl Sepp Blatter, později vláčený po všech čertech úplatkářskými aférami a později odstavený z řídící funkce. Katar nedal světu spát a nedává stále ohledně „čistoty“ přidělení v konkurenci USA, Japonska a Austrálie (tehdejší konkurenti). A Rusko? To se svezlo na katarské vlně…

To už světem začaly probleskovat zprávy o státem řízeném dopinku v Rusku, punc „oficiality“ mu dal pan McLarena jeho obsáhlá studie. Loni touto dobou odebrala ISBF, tedy Mezinárodní federace bobistů a skeletonistů, Rusku pořadatelství MS v Soči. Z hlediska fotbalu „nevýznamní“ bobisté vyslali do světa jasný vzkaz, že nechtějí bojovat o medaile v zemi, kde stát řídí dopink.

Přípravy fotbalového MS byly v plném proudu. „Bude to nejlepší MS v historii,“ usmíval se před týdnem holohlavý Švýcar do tváře Vladimíra Vladimiroviče.

Kdepak, FIFA si jela dál po své linii, copak dopink se někdy dotkl fotbalu? Jo, ale minoritně, bez velkých skandálů, při sólových akcích jedinců. To je jediný argument, s kterým se může FIFA chlácholit.

Kdyby byla tak důrazná a zásadovitá, jako Mezinárodní olympijský výbor, už dávno by dějištěm MS 2018 byla jiná země. Ta, kde stát neřídí dopink. FIFA šlápla vedle, ovšem nenašla v sobě sílu z této falešné stopy vystoupit.

Pane Infantino, za rok neuvidíme nejlepší mistrovství světa v historii, to si zapište za uši.

Šikana ve FAČR! Kvůli nedoplatku 0,88 Kč hrozili klubu z Prachaticka, kde volí Fouska, desetimilionovou pokutou!