Konec drahým posilám? Můžu říci, že to není úplně má cesta, tvrdí nový sportovní ředitel Slavie

Nový sportovní ředitel červenobílé Slavie Jean Nezmar už začal úřadovat v Edenu. Označení spasitel se však brání, protože ho ve fotbale považuje za nesmyslný výraz. A zvlášť v týmových sportech. Exliberecký funkcionář se v rozhovoru pro server sport.cz rozpovídal také o trenérech, transferové politice, zvýšením tlaku či o tom, že ke stěhování do metropole nedojde. Alespoň prozatím.

Konec drahým posilám? Můžu říci, že to není úplně má cesta, tvrdí nový sportovní ředitel Slavie

O tom, jaký by mohl být rozdíl v práci v Liberci a ve Slavii...

"Myslím, že velký rozdíl bude asi v mediálním tlaku. Ostatně jsem to poznal v období, kdy se mluvilo o tom, že do Slavie půjdu. Kdybych šel obráceným směrem, nikdo to asi řešit moc nebude. Ale není to něco, co bych nějak zásadně vnímal, věřím, že mou práci to neovlivní. A ostatní teď neumím popsat. Nejprve musím poznat nové prostředí. Svou práci dělám rád na základě hlubokého poznání situace, nerad střílím od boku a nerad podléhám emocím. V tom teď cítím trochu hendikep, neumím teď přesně popsat, co mě v následujících dnech čeká."

O tom, zda nebude nevýhodou, že nikdy neprošel slavnými "S"...

"Myslím, že tohle hendikep nebude. Největší tlak si na sebe stejně utvářím sám. Svou práci jsem zvyklý dělat na sto procent kdekoliv. Věřím, že nám výsledky přinese. Není to o mně, je to o týmu lidí. Až je poznám, věřím, že se dokážeme naladit na jednu notu a je logické, že to může chvíli trvat a bude to potřebovat chvilku čas. To je možná další rozdíl proti Liberci, uvědomuju si, že ten čas tady není nějaký velký."

O tom, že se stěhováním do Prahy to zatím není tak horké...

"Jako rodina se stěhovat určitě nebudeme. Na druhou stranu je jasné, že moje práce je tak náročná, že skončit v práci večer a jet ráno zpátky je nesmysl. Myslím však, že Pražák se ze mě nestane nikdy. A než poznám Prahu, tak to taky bude chvíli trvat. Pokusím se najít poblíž Edenu nějaké ubytování, kde bych se mohl vyspat, bude-li to potřeba, ale jinak počítám s dojížděním do Liberce."

O tom, o jaké kompetence před podpisem ve Vršovicích bojoval...

"Nejdůležitější pro mě bylo už poznání, že se mnou někdo chce diskutovat nad tím, jak by moje práce měla vypadat a jaké bych k tomu měl mít podmínky. Člověk samozřejmě potřebuje nějaké kompetence. O tom to bylo hodně. A v této chvíli mám pocit, že jsme si stanovili jasná pravidla, jak by to fungovat mohlo. To by však mělo zůstat na úrovni představenstva Slavie. Samozřejmě počkáme na realitu a praxi, jak se to bude dařit."

O tom, jestli by chtěl pokračovat v nákupi drahých posil...

"Můžu říci, že to není úplně má cesta. Na druhou stranu to v létě korespondovalo s ambicemi a možnostmi Slavie. Zjednodušeně řečeno mojí snahou bude, aby se Slavia ubírala cestou, aby její možnosti byly zužitkovány co nejefektivněji. I v rámci přestupové politiky.

O tom, jestli bude chtít udržet Šilhavého a zda neuvažuje o Trpišovském...

"Vůbec to neumím předjímat. Zaprvé to spadá do kategorie záležitostí, o kterých bych chtěl mít co nejhlubší poznání. Za druhé sezóna Slavie se uzavře ve čtvrtek pohárem a teprve poté proběhne nějaké její hodnocení. A předpokládám, že při něm budu spíše jako přísedící a teprve na základě mého detailního poznání situace budu moci říci nějaký svůj názor. A oslovení Jindřicha Trpišovského? To nechci už vůbec říkat. Myslím, že s Jindrou nám vzájemná spolupráce oběma vyhovovala a fungovala velice dobře. Umím si představit, a rád bych si i představil, že svoje cesty zase jednou zkřížíme a potkáme se. Ale kdy a jak to bude, to teď nemá cenu vůbec řešit."

Bořil a Turecko? Může to být ještě lákavější. V Premier League projevuje zájem zaměstnavatel Bonyho