Kdo všechno na Hané nezahájí jaro? Polom, Obročník, Linhart, Štěrba či Romero

O skóre třetí Sigma Olomouc pravděpodobně brzy přijde o svou útočnou věž Tomáše Chorého, jenž by se měl hlásit na startu zimní přípravy ve Viktorii Plzeň. Kádr trenéra Václava Jílka však zřejmě opustí i ti, kteří během úspěšné podzimní části oporami hanáckého souboru nebyli.

Kdo všechno na Hané nezahájí jaro? Polom, Obročník, Linhart, Štěrba či Romero

Řeč je zejména o těch, kteří dorazili v létě na hostování s opcí a na Andrově stadionu se výrazněji neprosadili i kvůli zdravotním potížím. Konkrétně stoper Roman Polom, středopolař Michal Obročník a útočník Zdeněk Linhart.

"Promarodili nám to tady," uvedl na stránkách idnes.cz sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář. "Jsou to hráči s potenciálem, který v minulosti ukázali. Linhart byl součástí reprezentační jedenadvacítky, ve které se jevil dobře. Polom hrával ve Spartě. Vsadili jsme na to, že během dvou měsíců je připravíme tak, že budou konkurenceschopní a mohli by tady zakotvit. Bohužel se to nepovedlo. Není to jen z důvodu výkonnosti. Linhart měl velké zdravotní problémy po celý půlrok, což těžko může někdo předpokládat. Z pěti měsíců tři marodil. Polom je připravený na ligové úrovni a v jiných týmech by hrál, ale tady se nedostal přes Jemelku a Radakoviče. A když dostal příležitost, tak mu pohárové utkání s Jabloncem nevyšlo, čímž se jeho pozice stala velmi složitou," doplnil svého kolegu stratég s asistentskou minulostí na Letné Jílek.

A ani to ještě nebude všechno. Otevřené dveře má jak nevyužitý střední obránce Štěrba, tak venezuelský expres Romero, který si v dresu nováčka připsal pouze jeden jediný start. "Nepodařilo se mu za tři měsíce aklimatizovat," pokračoval na stránkách idnes.cz Jílek.

Z hostování by se měli naopak vrátit obránce Kotouč (Vítkovice), útočník Yunis (Katovice) a zadák Surzyn (Parudbice). Přípravu s týmem začne i Lukáš Buchvaldek, jenž se předtím kvůli neprodloužení dobíhající smlouvy připravoval dva a půl měsíce individuálně. Jeho budoucnost na Hané je ale nejistá a v zimě může definitivně zmizet.

Šest hráčů, kteří jsou mediálně spojováni s brzkým příchodem do Baníku