Klopp už dva roky pracuje na titulu, ale zatím marně. Kdy dojde vedení trpělivost?

Německý kouč Jürgen Klopp se těší u fanoušků Liverpoolu oblibě, ale možná jsou opíjeni rohlíkem. Sympatický trenér staví na Anfield Road podle svých představ, v současné době figuruje se svými svěřenci na čtvrtém místě v tabulce Premier League, ale o atakování prvního místa a boji o titul se moc nemluví.

Klopp už dva roky pracuje na titulu, ale zatím marně. Kdy dojde vedení trpělivost?

Už jsou to více jak dva roky, co převzal u Reds otěže po Brendanu Rodgersovi. Tradiční anglický klub již delší bodu sní o triumfu v ostrovní nejvyšší soutěži, ale zatím marně. Podporu vedení bývalá tvář Borussie Dortmund má, fanoušci mu zobou z rukou, ale titulu se nepřiblížil ani omylem.

Pravdou je, že v zápasech s ostatními anglickými giganty se mu daří, ale pak ztrácí tam, kde by se to nečekalo. I během podzimu se manko vykrystalizovalo na čtrnáct bodů a Manchester City nezastavitelně míří na úspěchem. Konkurence je na Ostrovech veliká, ale na to se nelze vymlouvat.

Čtvrté místo v tabulce není k zahození, zaručuje zatím boj o Ligu mistrů, ale to je pro tak slavný klub málo. Chce to bojovat o titul, což se ale neděje. Citizens letos zažívají nebývale dobrou sezónu a ukazují všem záda, proč ale Liverpool nedokáže držet krok?

Velmi brzy se karta přízně může otočit a práce Kloppa bude nedostačující. Nechceme malovat čerta na zeď, bezprostřední ohrožení zatím asi nehrozí, ale co kdyby. Liverpool se nespokojí s drobky. Právě proto ho dosadil do čela, ale účel se zatím míjí účinkem.