Suchý s kapitánskou páskou vede Basilej do jarních bojů. Koho by si přál v losu?

Švýcarská Basilej je okem českého fanouška pod drobnohledem. Klubové barvy oblékají hned dva čeští reprezentanti Marek Suchý a Tomáš Vaclík. Po úterním večeru je jasné, že si zahrají v Lize mistrů i na jaře, neboť po dvoubrankové výhře oslavili postup do osmifinále této prestižní milionářské soutěže.

Suchý s kapitánskou páskou vede Basilej do jarních bojů. Koho by si přál v losu?

Na půdě lisabonské Benfiky dokázali uspět a vybojovat si postup v soutěži, kde na slabého protivníka nenarazíte. V roli kapitána se objevil obránce Marek Suchý, který po zápase přiznal, že došlo i na decentní oslavu na hotelu. „Po večeři jsme na hotelu společně zůstali na baru a dali si drink. Nikdo nic nenamítal, tudíž jsme si objednali pivo, připili si na postup a kolektivně jsme duel ještě probírali. I na pokoji se mi pak honil zápas hlavou ještě hodně dlouho. Usnul jsem až někdy kolem čtvrté hodiny,“ přiznal český legionář v rozhovoru pro deník Sport.cz.

Duel potřebovali hráči Basileje vyhrát, proto když po pěti minutách rozvlnili prvně sítě, byl už postup na dosah. „Věděli jsme, že nám výhra dává jistotu, ale bylo také jasné, že Benfika bude chtít získat první body, aby nekončila účinkování v Lize mistrů s nulou. Záměrem tudíž bylo hrát v bloku, spíše zataženě a chodit do brejků. Hned první se nám podařil, což nám dalo klid. Soupeř pak musel hru otevírat, což nám hrálo do not,“ popisoval vstup do utkání a jeho následný obraz. Po závěrečném hvizdu pak bylo jasné, že sen o postupu nabyl reálných rozměrů.

Basilej skončila ve skupině druhá se ziskem dvanácti bodů. To je v historii tohoto klubu rekord, který nezůstal bez odezvy. „Po zápase přišli všichni funkcionáři do šatny. Byli šťastní a hrdí za letošní účinkování ve skupině, kdy jsme se několikrát zapsali do klubové historie. Podzim byl v Lize mistrů prostě výjimečný. Užíváme si ty pocity. Dvanáct bodů na našem kontě nikdo nečekal,“ poukazoval na fakt, že ve společnosti Manchesteru United, CSKA Moskva a Benfiky Lisabon hrála Basilej černého koně.

Suchý oblékl v duelu kapitánskou pásku a cítil zodpovědnost. Nyní už ale vyhlíží los, který rozhodne o tom, s kým se Basilej střetne. Jak přiznal, přeje si zvučného soupeře, se kterým ještě síly nezměřil. „Cítil jsem velkou odpovědnost, takže radost je páskou umocněná. Ale já nemám individuální oslavování rád. Jde o týmovou hru. Nyní je jasné, že nás čekají giganti. Mám tušení, že náš koeficient bude ze šestnácti týmu nejmenší. Přál bych si někoho, s kým jsem se ještě nepotkal. Proti Bayernu Mnichov jsem nikdy nehrál, šlo by o zajímavou zkušenost,“ dodal Suchý po postupu v rozhovoru pro Sport.cz.