Zlín se hodlá loučit skalpem ruského lídra: Necháme na hřišti úplně všechno

Po finále uplynulého ročníku MOL Cupu bylo jasné, že si Zlín zahraje v této sezóně skupinovou fázi Evropské ligy. Naděje na postup velké nebyly, ale ostudu Ševci rozhodně neudělali. I když už hrají v posledním duelu jen o čest, nehodlají dát soupeři body za darmo. Z tábora Zlína se totiž ozývá, že chtějí získat skalp aktuálního ruského lídra Lokomotivu Moskva.

Zlín se hodlá loučit skalpem ruského lídra: Necháme na hřišti úplně všechno

Ve čtvrtek se Zlín loučí s Evropou a hodlá se rozloučit ve velkém. Hráči i trenér věří, že se dá proti ruskému soupeři uspět a nehodlají nic vypustit. „Moc se na utkání těším. Je to náš poslední podzimní zápas a my ho chceme vyhrát, přestože víme, jak kvalitní protivník nás čeká,“ přiznal na tiskové konferenci obránce Daniel Holzer.

Stejně jako jeho spoluhráči si je moc dobře vědomí faktu, že Lokomotiv potřebuje minimálně remizovat, aby postoupil do jarních bojů. „Ruský tým potřebuje ještě bod k postupu, ale my necháme na hřišti úplně všechno. Oproti zápasu v Brně musíme ale zlepšit koncovku,“ má jasno Holzer, co Zlín během podzimu trápí.

Na utkání je natěšený i útočník Lukáš Železník, který po svém letním návratu z Edenu přes Mladou Boleslav zatím zůstává za očekáváním a střelecky se mu příliš nedaří. „Zápasy v Evropské lize jsou pro nás velkým zážitkem a obrovskou zkušeností. Rádi bychom si je v příští sezóně zopakovali. Není to nemožné, k obhajobě triumfu v domácím poháru máme slušně našlápnuto,“ poukazuje útočník na cestu, která by mohla vést k další účasti v této milionářské soutěži.