Nejlepší střelec slovenské ligy dráždí zájemce z Nizozemí, Belgie i Ruska

Nejlepší střelec slovenské ligy dráždí zájemce z Nizozemí, Belgie i Ruska

Slovenská nejvyšší soutěž je v očích českého diváka nepříliš populární, ale i tak vykazuje svou kvalitu. Nenechte se mýlit návštěvností tamních stadiónů nebo „účastí“ slovenských klubů v pohárové Evropě. Skauti zahraničních klubů sem tam zavítají i k našim východním sousedům a loví zdejší talenty.

AS Trenčín ukrývá ve svých řadách poklad. Pětadvacetiletý útočník Rangelo Janga v tomto ročníku Fortuna ligy září a se třinácti přesnými zásahy je zatím nejlepším kanonýrem této soutěže. Se současným zaměstnavatelem má uzavřený kontrakt do léta roku 2019, ale zdá se, že by již v létě mohl měnit kabinu.

Díky dobrým výkonům a efektivitě v koncovce vzbudil Janga pozornost zahraničních klubů a mohl by po dvou letech v Trenčíně zvednout kotvy. Nizozemský legionář by se mohl vrátit do rodné země, kde se o něj zajímají například Sparta Rotterdam či SC Heereveen. 

Reprezentant Curacaa by mohl zamířit i do Ruska či Belgie, ale zatím není veřejnosti známo, kdo z tamních soutěžích o něj projevil zájem. Vedení klubu přiznalo, že v případě zajímavé nabídky bude jeho prodej zvažovat, ale nutně se ho zbavovat nebude. Janga tráví na Slovensku druhou sezónu, v té první zaznamenal 14 přesných zásahů.