Higuaín má podporu u nejvyššího, přimlouvá se za něj i Messi

Lionel Messi zastává názor, že do užšího kádr argentinského národního mužstva patří i Gonzálo Higuaín a neměla by mu proto uniknout nominace na světový šampionát na ruské půdě.

Higuaín má podporu u nejvyššího, přimlouvá se za něj i Messi

Devětadvacetiletý snajpr Staré dámy z Turína, jenž operuje na Starém kontinentu již necelých 11 let, přišel o své místo v sestavě v posledních dvou duelech jihoamerické kvalifikace, s tím, že byli na úkor něj povoláni Dario Benedetto a Mauro Icardi...

Barcelonský klenot se na ono téma vyjádřil v interview pro kanál TyC Sports a reprezentačnímu stratégovi Jorge Sampaolim jasně vzkázal, že je bývalý borec River Plate, Realu Madrid či Neapole hráčem základní sestavy a že ho jeho země na mistrovství světa jednoznačně potřebuje.

A jeho argumentace? "Higuaín je na pozici čísla 9 jedním z nejlepších fotbalistů na světě. Každý víkend to dokazuje v dresu Juventusu Turín," vyzdvihl gólostroj Bianconeri z Juventus Stadium, jenž oslaví za pár dní třicáté narozeniny.

Klubový kolega Mandžukiče, Dybaly, Buffona a spol., jenž v této sezoně Serie A skóroval devětkrát, absolvoval v základní sestavě všechny tři finálové utkání, které Argentina v posledních letech sehrála. Jak na MS 2014 v Brazílii, tak na turnajích Copa América 2015 i 2016.

MS v Rusku? MOV ukázal, že FIFA šlápla totálně vedle!