Hradecký kádr potřebuje nutné okysličení. Končí Jirsák, Knejzlík i Žondra

Desáté místo hradeckých Votroků, kteří patřili před startem sezony k favoritům na postup výše, je ve Fotbalové národní lize velkým zklamáním. Dobře si to uvědomuje také trenér Karel Havlíček.

Hradecký kádr potřebuje nutné okysličení. Končí Jirsák, Knejzlík i Žondra

"Nikdo z nás není s bodovým ziskem ani umístěním spokojen. Nemá cenu si nic nalhávat, chtěli jsme dosáhnout lepších výsledků. Ne snad, že bychom čekali první místo s výrazným náskokem, ale několikrát nám body protekly doslova mezi prsty a tyto ztráty jsou v konečném důsledku příčinou současného umístění. Na jaře, ještě v první lize, se Hradci nedařilo bodovat doma s výjimkou posledních dvou zápasů. A i na podzim ve FNL jsme na domácím hřišti poztráceli body. Hrajeme doma často hůř než venku, to je samozřejmě hodně špatně," smutnil hradecký kouč, jehož slova vyšla na webu fchk.cz.

Havlíček se nebál být konkrétní a pokusil se vyjmenovat příčiny nečekaného tápání. "Problém je sehranost, vynucené změny nám téměř nedovolily odehrát na podzim dva po sobě jdoucí zápasy stejně. Hned v úvodním kole s Táborskem jsme neměli Fandu Čecha a Martina Noska, tedy stoperskou dvojici, která velmi slušně odehrála závěr první ligy. Čech byl na ME v Gruzii, kde odehrál nakonec jedinou minutu, vrátil se s kondičním mankem a při jeho dohánění se pak v průběhu podzimu zranil. Nosek se zranil na předzápasovém tréninku. Trápil nás post levého obránce. Podařilo se přivést Fundu, ale ten odehrál asi 30 minut, zranil se a v podzimní části nám už nepomohl. Ale to je i o dalších jménech. Jirsák se v závěru sezóny dostal do základu a hned přišlo zranění. Poslední měsíc byl mimo Plašil. Shejbal odehrál výborně zápas na levé obraně proti Vítkovicím a v Opavě již nehrál pro zranění. Samostatnou kapitolou jsou zdravotní problémy Milana Černého, který by nám, být zdravý, pomohl také mnohem víc. Mrzí nás také zranění mladého Haška, který musel na operaci křížových vazů a tato sezóna je pro něj více méně o rekonvalescenci," pokračoval na stránkách fchk.cz trenér východočeského celku, jehož tým se v jarním čtvrtfinále MOL Cupu utká se zlínskými Ševci.

S Hradcem byl spojován čtyyřiadvacetiletý obránce Tomáš Holeš. Zatím to však na jeho návrat nevypadá. "My bychom Tomáše přivítali samozřejmě velmi rádi, ale nevidím to jako pravděpodobnou variantu. Hráč sám má vůli se o místo v Jablonci v zimě poprat a s návratem do Hradce nyní nepočítá. Rádi bychom přivedli hráče, který by zvýšil bojovnost týmu. My jsme takový moc „hodný“ mančaft. Prospěl by nám bojovník, rváč, hecíř, navíc s fotbalovými zkušenostmi. Otázkou je, zda li takový hráč bude přístupný přestupu do Hradce," doplnil na oficiálních stránkách Havlíček.

Protože je kádr široký, nastanou také odchody nepotřebných. "Vše je ve fázi jednání, ale vzhledem k tomu, že bychom rádi do jarních bojů zredukovali počet hráčů v kabině, tak odchody musí nastat. Záležet bude také na příchodech do kabiny. Ruku na srdce, tento kádr potřebuje okysličení. Za poslední kalendářní rok toho moc nevyhrál, takže je potřeba s tím něco dělat. Jednotlivě ti kluci mohou hrát v jiných týmech dobře, ale v tomto složení nám to moc nevychází," uzavřel nadřízený Ottmara, Pázlera, Súkenníka a spol.

Po poslední tréninkové jednotce je jisté, že klub už do jarních bojů nepočítá se čtyřlístkem Libor Žondra, Tomáš Jirsák, Karel Knejzlík a Walter Patrick. "Za jejich služby jim děkujeme. Jména nových hráčů budou známa v nejbližší době," zaznělo na oficiálním kanálů Votroků.

Slovo do pranice aneb Jiří Kotrba: Nejlepší je trénovat fotbal fotbalem