Krásný fotbal? Nic takového neexistuje, říká brněnský spasitel

Krásný fotbal? Nic takového neexistuje, říká brněnský spasitel

Po příchodu kouče Romana Pivarníka do Brna se tamní Zbrojovka zvedla a nyní to vypadá, že by se přece jen mohla zachránit a třeba i dobře umístit, pokud budou fotbalisté Brna pokračovat v těchto výkonech.

Slovenský kouč, jenž na konci loňské konci skončil v Plzni, přišel do Brna po velmi špatných výkonech Zbrojovky pod trenéry Habancem a Dostálkem. Změna přinesla své ovoce, Brno začalo sbírat body a jeho výkony se přiblížily k ligovému průměru.

Někdy je mu ale vyčítáno, že nepředvádí příliš pohledný fotbal. To je ale velmi relativní. Když se jej novinář ze serveru idnes.cz zeptal, jaký fotbal Pivarník preferuje, odpověděl sám kouč následovně: "Pozor, to není krasobruslení! Pojem krásný fotbal neuznávám. Máte to jako v životě, že se někomu líbí brunety, někomu blondýny, někomu tohle, jinému tamto. A jak určíte, co je hezké?"

"Mám rád fotbal vyvážený a hraný na výsledek. Pak záleží, jaká je skladba mužstva. Úkolem kouče je, aby nehrál s mužstvem něco, co mu nejde, na co nemá hráče, schopnosti. Nejdůležitější ale je, abychom dokázali na svoje cíle navazovat, ne to jenom vytloukali zápas od zápasu," pokračoval brněnský spasitel.

Brno zažilo povedený konec podzimu a rádo by na něj navázalo i na jaře. Nebude to ale tak jednoduché a trenér Zbrojovky si je toho vědom. "Jaro je jiná soutěž, tyto dvě části ligy se od sebe velmi liší. V létě jdete do podzimu s čistým štítem, od stavu 0:0," pravil Pivarník.