Na podzim přitahovali pozornost jako magnet! TOP 5 nejlepších ligových hráčů do 21 let

Na podzim přitahovali pozornost jako magnet! TOP 5 nejlepších ligových hráčů do 21 let

Hned v několika českých ligových klubů nehrají prim pouze starší a zkušenostmi ostřílení borci, ale také jejich nástupci, kteří zkušenosti teprve nabírají. Někteří už v právě skončené podzimní části ukázali, že i bez desítek odehraných zápasů umí být nesmírně platní pro svůj tým a zároveň nebezpeční a nepříjemní pro své soupeře. Někde už jsou dokonce oporami. Portál eFotbal.cz sestavil výběr hráčů do 21 let, kteří na sebe poutali v HET lize na podzim největší pozornost.

Martin Graiciar

Teprve osmnáctiletý talent českého fotbalu hraje svoji druhou a na nějaký čas zřejmě zároveň i poslední ligovou sezonu. Ještě před jejím startem totiž vyslalo vedení Liberce jasnou zprávu: po Graiciarovi zatoužila Fiorentina! Do italského klubu by se ovšem měl šikovný útočník přesunout až příští rok. A ve Fiorentině musejí být s podzimními výkony své budoucí akvizice spokojení. Graiciar je se čtyřmi góly druhým nejlepším střelcem týmu. Už to samo o sobě něco vypovídá.

První ligové trefy si schoval do duelu s Mladou Boleslaví, proti které naplno předvedl své největší přednosti. V zakončení si počínal jako zkušený a mazák a prvními dvěma ligovými góly dotáhl Slovan k výhře 3:0. „Je to úžasný pocit,“ soukal se zebe účastník letošního Eura hráčů do 19 let.