Bude Nezmar katem Šilhavého? Dvě alternativy na jeho post s ním mají vřelé vztahy

Bude Nezmar katem Šilhavého? Dvě alternativy na jeho post s ním mají vřelé vztahy

Štěstí je vratké a po pár měsících může být vše zcela jinak. Své by o tom mohl povídat dlouhé hodiny kouč pražské Slavie Jaroslav Šilhavý. Na konci uplynulé sezóny dovedl sešívané k mistrovskému titulu a byl pasován do role hrdiny. Nyní se ale ozývají hlasy, že je čas na jeho konec a v Edenu mají údajně vytipované i dvě náhrady.

V pondělí má zasednou představenstvo klubu a vyhodnotit podzim, který lze již před schůzkou označit za nevydařený. Slavia ztrácí na vedoucí Plzeň více než dost bodů, do Ligy mistrů nenakoukla a v Evropské lize se neprokousala do jara. Z Šilhavého je rázem trenér, který nemá jistou podporu a mohl by být na odstřel.

O jeho setrvání bude výraznou měrou rozhodovat i Nezmar, který by si však na trenérském křesle přestavil jiné tváře. Tou první je bývalý kolega z Liberce Jindřich Trpišovský. O tohoto kouče má Slavia již delší dobu zájem a věří, že by mohl Slavii pomoci zpět na vrchol. Přestože na posledním zasedání odmítal řešit jeho okamžité odvolání, nyní by mohl už ukázat jasným směrem.

Vyřazení z Evropské ligy je velmi bolestivé a vedení pražského klubu dochází trpělivost. Nezmar fungoval v Liberci s Trpišovským na výbornou, proto se očekává, že by Slavia mohla zacílit pod Ještědem. Druhou variantou může být současný kouč Žiliny Adrián Gula, se kterým má Nezmar dobré přátelské vztahy.