Jsem rád, že je podzim u konce. Máme toho všichni plné zuby, přiznává otevřeně Vrba

Jsem rád, že je podzim u konce. Máme toho všichni plné zuby, přiznává otevřeně Vrba

Západočeská Plzeň může být s první polovinou sezóny spokojena. Do Ligy mistrů sice nenakoukla, ale chuť si spravila v Evropské lize, kde z prvního místa postoupila do jarní vyřazovací fáze. V HET lize ukazuje všem tuzemským soupeřům záda a míří za mistrovským titulem. I tak je ale kouč Pavel Vrba rád, že tým čeká přestávka.

Návrat na starou adresu mu vyšel jako z pohádky. Vrba vrátil do Plzně kvalitu a chce získávat trofeje. Po polovině sezóny může být s výkony svých svěřenců spokojený. V posledním soutěžním zápase v této sezóně vyhrál s Hapoelem Beer Ševou a oslavil postup z prvního místa ve skupině. V české nejvyšší soutěži vede o čtrnáct bodů a jen vlastními chybami by se připravili o titul.

„Z našeho pohledu musím říct, že Steaua byla nejtěžší soupeř ve skupině. Jsem samozřejmě rád, že jsme skupinu nakonec vyhráli, i když se nám nepovedly zápasy v Bukurešti a Luganu. Postupně jsme se ale herně zlepšovali, v závěru podzimu jsme měli velmi dobrou formu,“ hodnotil Vrba vystoupení svého týmu v pohárové Evropě.

Plzeň budí dojem nezastavitelného vlaku. V HET lize nenašla během podzimu přemožitele, jen na půdě Teplic si body dělila. I tak Vrba přiznává, že zimní přestávku vítá s náručí dokořán. „Abych pravdu řekl, tak toho máme všichni plné zuby. Spíš se obávám příští sezóny, kdy se bude hrát do 15. prosince a potom hned od začátku února,“ poukazuje na fakt, že s novým herním systémem bude mnohem méně času na odpočinek.