O záchranu s hvězdou MSFL: Vítkovice ulovily obávaného kanonýra Líšně!

O záchranu s hvězdou MSFL: Vítkovice ulovily obávaného kanonýra Líšně!
VÍME PRVNÍ

David Pašek vydržel v Líšni po svém návratu jen půl roku. Svými povedenými podzimními výkony a dvanácti nastřílenými góly v dresu účastníka MSFL na sebe logicky upoutal pozornost i ve vyšších patrech. Nakonec si osmadvacetiletý záložník plácl s druholigovými Vítkovicemi, kde podepsal smlouvu na rok a půl. Jeho cíl je jasný – týmu chce pomoct se záchranou.

Páté místo se sedmibodovou ztrátou na lídra z Prostějova. Taková je podzimní bilance Líšně v MSFL. Lví podíl na to má bezpochyby odchovanec David Pašek, který se do brněnského celku vrátil před startem sezony. Už první zápasy daly najevo, jak velkou posilou hlavně směrem do ofenzivy pro tým bude.

Dával hodně gólů, po devíti kolech jich měl na kontě už deset. Nakonec se zastavil na čísle dvanáct, více přesných zásahů má v tabulce střelců na kontě akorát kroměřížský snajpr Jan Silný. Zájem o Paška se dal očekávat. Necelé dva týdny po posledním podzimní kole portál eFotbal.cz informoval, že Pašek je blízko dohodě s nejmenovaným klubem.

Nejlepší střelci MSFL po podzimu? Zkušení exligisté a talent z Kroměříže

Teď už nové angažmá někdejšího hráče brněnské Zbrojovky známe. Bude hrát ve Vítkovicích. „Těším se hodně, zase ze mě bude profesionální fotbalista a budu se opět soustředit jen a pouze na fotbal. Chci pomoct týmu co nejdříve se zachránit a posunout se v tabulce o něco výš do klidnějších pater,“ řekl webu eFotbal.cz hráč s rovnou stovkou prvoligových startů.

Vedení Líšně patří dík

Se čtrnáctým celkem druhé ligy se domluvil na kontraktu na rok a půl. Pašek už stihl i rozhovor s koučem Ludevítem Grmelou. „Zná mě, takže asi ví, co ode mě může očekávat. Samozřejmě základní sestavu nemá nikdo nikdy jistou, ale budu se snažit makat a podávat takové výkony, abych do ní patřil,“ zdůraznil osmadvacetiletý ofenzivní univerzál.

A jak vzali v Líšni odchod své největší hvězdy? „S vedením jsem byl ještě před sezonou domluvený, že kdyby se v zimě naskytla možnost vrátit se do profesionálního fotbalu, tak to přijmou. Přijali to a za to jim patří dík,“ dodal Pašek s tím, že se v létě do svého mateřské klubu vracel s výhledem, že by se mohl posunout výš.

Druhou ligu chceme vybojovat, pak už je to na vedení, hlásí kapitán lídra MSFL

I v 41 letech se dát hrát třetí liga! Trio nejstarších hráčů v MSFL

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.