Nové tváře sparťanské juniorky? Gozie a Suleiman jsou jistí, o Abdelkaderovi se bude jednat

Nové tváře sparťanské juniorky? Gozie a Suleiman jsou jistí, o Abdelkaderovi se bude jednat

Ačkoliv vstoupila sparťanská juniorka do nové sezony špatně, v průběhu podzimu se její výkony zlepšily a celek trenéra Michala Horňáka nakonec v soutěži přezimuje na druhé příčce s jednobodovou ztrátou na vedoucí Teplice.

"Vstup do soutěže nám příliš nevyšel. Neměli jsme výsledky a ani hra nebyla optimální, nicméně postupem času měly naše výkony vzestupnou tendenci, což se samozřejmě projevilo i na výsledcích. Závěr podzimu už byl slušný, s výjimkou prvního poločasu proti Bohemians, a vzhledem k tomu, že jsme teprve v polovině sezony, můžeme být spokojení. Chceme hrát poctivý, dobrý fotbal s účinným napadáním, abychom dávali hodně branek a vlastně se tak přiblížili ideálu," uvedl na webu sparta.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Juniorka pražského "S dostala v 17 zápasech jen 16 branek a defenzivní řada se zdá být pevná. "Dobrá obrana je základ. V minulém ročníku jsme směrem dozadu nehráli nejlépe, teď máme průměr necelé inkasované branky na zápas, to je velmi dobré číslo. Ale i ofenziva pracovala dobře. Velkou radost mám z Youssoufa Daa, jenž byl náš druhý nejlepší střelec a zároveň nejlepší nahrávač. Jeho výkony jdou hodně nahoru," pokračoval na stránkách sparta.cz majitel deseti sparťanských titulů.

Zmíněný Dao z Pobřeží slonoviny dorazil do Prahy společně s krajanem Babou Lamine Traorem před několika měsíci. Jak se je podařilo začlenit do mužstva? "Je to každým dnem lepší. V průběhu jejich aklimatizace našli společnou řeč se zbytkem kabiny, oba se snaží komunikovat, naučili se základní česká slovíčka. Celkově pochopili, jak to tu chodí, více si uvědomují, co od nich požadujeme na hřišti. Vědí, kdy se spouští pressing a kdy naopak bráníme v bloku. Díky tomu, že tyto prvky pochopili, šly jejich výkony strmě vzhůru," doplnil bek, jenž si dříve zahrál také za Opavu či LASK Linec.

Právě probíhající zimní přestávka by mohla přinést i víc než jen pár dílčích změn. "Jsme připravení, že se nám každý půlrok vždy diametrálně pozmění kádr, pravděpodobně nejvíc ze všech mládežnických týmů. Na druhou stranu to nemůže být tak, že nám odejde osm až deset lidí a my nebudeme mít s kým dohrát soutěž. Zároveň jsme tým, který by měl zásobovat áčko, pokud bude potřeba, ať už do tréninků nebo do zápasů. Z toho vyplývá, že bychom měli mít určitou kvalitu a adekvátní kádr minimálně šestnácti lidí. Už minulý týden se k nám přidali osmnáctiletý Umeh Gozie a dvacetiletý Ibrahim Suleiman, kteří jsou ve Spartě na hostování do konce sezony a měli by s námi absolvovat zimní přípravu. O případném setrvání dříve testovaného Radwana Abdelkadera budeme ještě jednat," uzavřel sedmačtyřicetiletý kouč s minulostí na lavičce Čáslavi.

Během celého podzimu se v dresu letenské juniorky představilo celkem 36 hráčů osmi různých národností. Víc cizinců nastoupilo pouze za Slavii – 13 národností.

Na podzim přitahovali pozornost jako magnet! TOP 5 nejlepších ligových hráčů do 21 let