Změny v útoku Ševců? Diop má nabídky, ale ještě nic nepodepsal, Beauguel klubu slibuje, že se uzdraví

Změny v útoku Ševců? Diop má nabídky, ale ještě nic nepodepsal, Beauguel klubu slibuje, že se uzdraví

Fastav Zlín prošel v létě ještě větší změnou než slavná pražská "S". Na moravskou Letnou totiž dorazilo hned 13 nových hráčů, což je nejvíce z celé soutěže. Průběžné deváté místo v HET lize a špatné výsledky v Evropské lize však žádná sláva nejsou.

Manažer Ševců Zdeněk Grygera však věří, že si Páníkovo mužstvo přes zimní přestávku konečně sedne a v jarní odvetné části bude znovu útočit na příčky znamenající evropské poháry. Šance na to bude i skrze MOL Cup, kde zlínský soubor obhajuje primát a ve čtvrtfinále narazí na druholigové Votroky. "Před začátkem sezony jsme si řekli, že v naší lize bychom se chtěli pohybovat někde uprostřed, nebo ve vyšších patrech. Kádr jsme na to měli, ale věděli jsme na příkladu Liberce, že to není jednoduché v kombinaci s Evropskou ligou," citoval server idnes.cz někdejšího českého reprezentanta.

Negativní hodnocení však podle něj není potřeba. "Potřebujeme se všichni trochu zklidnit, získat odstup a uvědomit si hodně věcí. Když budeme podzim hodnotit po Vánocích, jsem přesvědčený, že převáží pozitivní věci. Musíme se dívat dál do minulosti. Ne čtyři měsíce zpátky. Před dvěma a půl lety jsme hráli druhou ligu a teď základní skupinu Evropské ligy. Samozřejmě i díky shodě příznivých okolností. Je to velký skok. Nechtěli jsme si říkat, že máme skupinu Evropské ligy v kapse, a tím pádem je konec, protože to by nás zastavilo. Vždycky musí být oponentura, vyříkali jsme si negativní věci, aby nás to posouvalo. Ale v globále musíme být spokojení. Dokázali jsme něco, co si tehdy nikdo neuměl ani představit. Pro všechny byl poslední půlrok náročný, hlavně pro hráče, ale krásný. Všichni bychom si to chtěli zopakovat, nejlépe hrát poháry každý rok. Ne že něco skončilo, musíme mít nový cíl. Teď si musíme odpočinout, načerpat síly na další výzvu," uvedl v interview pro idnes.cz bývalý zadák Sparty, Ajaxu, Juventusu či Fulhamu.

Klub avizoval zúžení kádru. Už je o některé borce zájem? "Někdo mě oslovil s tím, že se finalizuje nabídka na jednoho hráče a může být zájem o druhého. Je to o nabídce, ale žádná konkrétní na stole není. Je předčasné říkat, že prodáme. Ale každá nabídka je na zvážení. Pokud není ve smlouvě výstupní klauzule, tak rozhodně nebudeme dávat nikomu papír, za kolik bychom koho pustili. Ruce si svazovat nebudeme," doplnil na webu idnes.cz nadřízený Jiráčka, Diopa, Železníka a spol.

Áčko by se mělo zúžit minimálně o pět jmen, s tím, že se skloňují konce Švengera, Štípka či Podia. "Konkrétně jeho jsem nechtěl řešit. Uvidíme, co bude v lednu. Milanovou prioritou je Zlín, kdyby byla možnost pokračovat. Co se týká ostatních, tak je oboustranný zájem, abychom našli společnou řeč v rámci hostování nebo přestupu. Tady nehrávají. Chvíli to vydržíš, ale ne půl roku," pokračoval funkcionář.

Změny budou také v útoku. Grygera prozradil, že Zlínu chybí gólový hráč. Všichni útočníci prý makají, ale branky nejsou. Tým proto potřebuje jednoho, který se bude motat v šestnáctce než na krajích hřiště. Zatímco Dame Diop by mohl odejít, Jean-David Beauguel, který je momentálně na marodce, by se chtěl ještě o svou šanci poprat...

"Diop nějaké nabídky má, ale ještě nic nepodepsal. Má se potkat se svým manažerem a vyhodnotí situaci. Zatím je otevřená. Rozešli jsme se s tím, že se můžeme spojit. Beauguel ví, že je to jenom na něm. Všichni jsme mu to tak vysvětlili. Teď nejde jen o nás, ale hlavně o něho. Slibuje, že se uzdraví. Věříme, že se dá dohromady, jinak by se celý realizační tým o něho nestaral a nedával mu plány. Ale zásadní je, co bude dál v přípravě. Dnes už počítáme s variantou, že nemusí být k dispozici celé jaro," uzavřel na serveru idnes.cz sedmatřicetiletý manažer.

Brno hlásí ztrátu v obraně. Jablonský nečekaně ukončil hráčskou kariéru

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.