Překvapení: Ščasný má znovu nakročeno do Sparty. Jaká role ho na Letné čeká?

Překvapení: Ščasný má znovu nakročeno do Sparty. Jaká role ho na Letné čeká?

Sparta by měla v průběhu zimní přestávky představit velkou funkcionářskou postavu, která už na Letné dvakrát působila v trenérské funkci a na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století oblékala rudý trikot během profesionální hráčské kariéry.

Podle informací serveru isport.blesk.cz se do Generali arény vrátí po 15 měsících Zdeněk Ščasný, jenž ve slavném "S" od ledna zaujme doposud neobsazený post sportovního ředitele, čili pozici, která byla dříve spojována například s Martinem Vozábalem z Dynama České Budějovice.

"Ščasný se Spartou jsou prakticky na všem domluvení," citoval Deník Sport zdroj blízký slavné tuzemské značce, která už čeká na ligový primát několik let a s největší pravděpodobností ho nezíská ani v příštím roce.

Sparta, jejíž poslední sportovní ředitel byl Tomáš Požár, který už je v české metropoli opět pouze skautem, si od Ščasného slibuje úzkou spolupráci s Andreou Stramaccionim. Oba muže spojuje minulost v Panathinaikosu Atény.

Šedesátiletý kouč s minulostí v Blšanech, Ústí nad Labem, Viktorii Žižkov, Mostu či Teplicích, jen kromě Řecka (OFI Kréta a Panathinaikos) působil i v Maďarsku (Debrecín) či na Kypru (Anagennisi Deryneia), by měl mít důležitý vliv při výběru zahraničních akvizic.

Ščasný se v těchto dnech a týdnech zotavuje po operaci kyčle.

Trpišovský měl telefonát z Edenu a po Spartě mu na stole leží nabídka i z druhého slavného "S"

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.