Trnava oprašuje zašlou slávu. S Maestrem na lavičce

Po podzimní části slovenské Fortuna ligy panuje největší spokojenost v táboře Spartaku Trnava. Ten vede soutěž o devět bodů před obhájcem ze Žiliny a Slovanem Bratislava. V Trnavě je euforie, vždyť kdysi slavný klub, mj. semifinalista PMEZ (předchůdce Ligy mistrů) získal titul naposledy v roce 1973!

Trnava oprašuje zašlou slávu. S Maestrem na lavičce

„V létě jsme se vydali novou cestou, s novým neznámým trenérem, přišly zajímavé posily a vznikl zajímavý kolektiv, který si věří,“ říká majitel klubu Vladimír Poór.

Kdo je tím neznámým trenérem? Už jméno musí nutně vzbudit zájem o tuto osobu. Seznamte se: Nestor El Maestro. 34 let, rodák ze srbského Bělehradu, který žil v Anglii, ale nyní bydlí s ženou a třemi dětmi ve Vídni. Nikdy nebyl profesionálním fotbalistou, ale jako asistent se otrkával v Bundeslize v Hannoveru, Hamburgu či Schalke. Teď cepuje Trnavu a vede se mu náramně.

„Ví toho o fotbalu hodně, často vedeme dlouhé debaty, které jsou progresivní, inspirující. El Maestro je pracovitý, dlouho jsme takového muže na lavičce neměli,“ hodnotí ho majitel, který rovněž oceňuje práci Pavla Hoftycha, jenž se vrátil do pozice generálního manažera Trnavy.

A co Trnava a titul? „Nemluvíme o něm, jaro bude dlouhé, musíme udržet kádr a vhodně ho doplnit,“ zakončil Poór.