Opustí MSFL po Paškovi také král podzimních střelců z Hanácké Slavie?

Opustí MSFL po Paškovi také král podzimních střelců z Hanácké Slavie?

Hráči, kterým v tabulce střelců patří přední příčky, jsou vždy v centru pozornosti a logicky na sebe poutají velkou pozornost, mnohdy i z vyšší soutěže. Platí to také o MSFL, které hrozí, že během zimní přestávky přijde o oba nejlepší podzimní kanonýry. David Pašek už si nové angažmá našel a dokonce má podepsanou smlouvu, zájem je i o kroměřížského Jana Silného.

Osmadvacetiletý Pašek vydržel po návratu z kyperského angažmá v mateřské Líšni jen půl roku. Dalo se očekávat, že bude v brněnském týmu hrát prim. A to se potvrdilo. Svými výkony a hlavně dvanácti nastřílenými góly, díky kterým je druhým nejlepším střelcem soutěže, si řekl o šanci o patro výš. Záložník s rovnou stovkou prvoligových startů se domluvil na smlouvě s druholigovými Vítkovicemi.

„Těším se hodně, zase ze mě bude profesionální fotbalista a budu se opět soustředit jen a pouze na fotbal. Chci pomoct týmu co nejdříve se zachránit a posunout se v tabulce o něco výš do klidnějších pater,“ řekl webu eFotbal.cz Pašek, který se ostravskému celku upsal na rok a půl.

Nejlepší střelci MSFL po podzimu? Zkušení exligisté a talent z Kroměříže

Lepší mušku měl během podzimu v Moravskoslezské fotbalové lize už jen Jan Silný. V minulé sezoně nasázela dvaadvacetiletá hvězda Kroměříže dvacet gólů a koruna pro krále střelců ji těsně unikla. V té letošní má našlápnuto ještě podstatně lépe. Po patnácti odehraných zápasech má na koně už sedmnáct přesných zásahů, byť nenastupoval na hrotu, ale na pozici křídelního záložníka.

„I tak je ale co zlepšovat, gólů jsem mohl mít víc, dost šancí jsem neproměnil. Jinak jsem ale spokojený, myslím, že svoji roli jsem splnil,“ zhodnotil pro eFotbal.cz svoje podzimní výkony Silný, který si pochopitelně řekl o velkou pozornost. „Nějaké nabídky jsem už dostal, ale zatím nic extra konkrétního,“ přiznal.

Setrvání = útok na dva triumfy

V Hanácké Slavii, která přezimuje na třetí příčce v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy, s ním počítají i pro jarní část jako s oporu a hráčem základní sestavy, to je bez debat. Nicméně šance, že po něm sáhne některý z klubů z vyšší soutěže a minimálně si ho bude chtít otestovat při nějaké zkoušce, je docela velká.

Když ale zůstane, bude se usilovat o to, aby měl na konci sezony hned dvojnásobnou radost. „Ambice jsou jednoznačně MSFL vyhrát, ale nebude to vůbec jednoduché. V soutěži jsou ještě minimálně další dva týmy, které mají stejný cíl. Zároveň bych se rád pokusil získat korunu pro krále střelců,“ doplnil Silný. Minimálně k druhému cíli by měl po střelecky vydařeném podzimu hodně blízko.

Nejlepší střelec MSFL z Hanácké Slavie: Mám na to, abych dal minimálně dalších 15 gólů

I v 41 letech se dát hrát třetí liga! Trio nejstarších hráčů v MSFL