Jaké má Bayern plány s Robbenem, Ribérym či aktuálně odloženým Gnabrym?

Jaké má Bayern plány s Robbenem, Ribérym či aktuálně odloženým Gnabrym?

Mocný Bayern Mnichov v těchto dnech, týdnech a měsících přemýšlí, jak naloží s dvojicí dlouholetých opor Franckem Ribérym (letos 8 ligových startů a žádná trefa) a Arjenem Robbenem (letos 11 ligových vystoupení a 3 přesné zásahy), kteří k tomuto datu získali šest, respektive sedm německých titulů.

Oba bývalí reprezentanti svých zemích mají v Allianz Areně kontrakty pouze do června 2018 a v nadcházejícím bundesligovém programu tak budou hrát o svou bavorskou budoucnost.

Zatímco čtyřiatřicetiletý Francouz obléká trikot Bayernu přesně dekádu, o rok mladší Nizozemec působí u našich západních sousedů od roku 2009. Oba velezkušené jedince a vítěze Ligy mistrů spojují časté absence, za které mohou převážně svalová zranění.

"Franck a Arjen se tady zapsali do historie a víme, co v nich máme. Oba jsou pro nás velmi důležití. Ale podstatné je to, jak budou pokračovat. Tuto otázku rozhodně nechceme zodpovědět v blízké budoucnosti, každopádně chystáme vážná jednání. Řekněme, že k nim dojde začátkem jara," citoval web eurofotbal.cz slova předsedy Bayernu Karla-Heinze Rummeniggeho.

Pokud by si pobyt v týmu aktuálního lídra tabulky prodloužili i v ročníku 2018/2019, v kabině by se potkali s německým reprezentantem Sergem Gnabrym, jehož si Bayern koupil ve Werderu a okamžitě ho poslal hostovat do Hoffenheimu. Od léta s ním však opět počítá...

"Neplánujeme nechat Gnabryho v Hoffenheimu, hodláme ho po sezoně přivést zpět a zabudovat do týmu. I přes zranění, které ho postihlo, jsme s jeho dosavadními výkony spokojeni. Zvláště si pamatujeme jeho dva góly proti Lipsku," ozřejmil stránkami eurofotbal.cz citovaný Rummenigge.

Wengerův respekt jako v sumu by pohřbil fotbal

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.