Nezastavitelný Lewandowski už je mezi 10 nejlepšími střelci bundesligové historie

Nezastavitelný Lewandowski už je mezi 10 nejlepšími střelci bundesligové historie

Dlouholetý polský reprezentant z bavorské Allianz Areny Robert Lewandowski již pronikl mezi nejlepší desítku kanonýrů v celé bundesligové historii.

Bývalý snajpr Lechu Poznaň či Borussie Dortmund je v současné době na 166 trefách, k čemuž potřeboval 242 zápasů. Stejný počet branek vstřelil i Hannes Löhr, který na to ovšem potřeboval 381 duelů.

A hvězdný kolega Ribéryho, Robbena, Neuera a spol. s devítkoou na zádech by se mohl posunovat žebříčkem dál eště v aktuálním soutěžním ročníku 2017/2018.

Na dostřel má jak Klause Allofse, tak Dietera Müllera či Stefana Kuntze, na které aktuálně ztrácí 11, respektive 13 přesných zásahů.

První příčka je mu ale ještě hodně vzdálena. Tu opanuje Gerd Müller, který zaznamenal 365 gólů ve 427 startech. Druhé a třetí místo pak patří Klausi Fischerovi (268) a Juppu Heynckesovi (220).

Jeho nynější svěřenec v Bayernu, jenž operuje v Německu od roku 2010, má však druhý nejlepší průměr gólu na utkání. Aktuálně jena 0,68 gólu na utkání.

Pokud by devětadvacetiletý rodák z Varšavy vydržel v nejvyšší německé soutěži i příští ročník, mohl by uzmout stauts nejlepšího zahraničního soutěže bundesligy. Dotyčné statistice zatím kraluje Claudio Pizarro se 191 gólovými záznamy.

V obraně hořící Dortmund stojí o nadějné tváře Ajaxu a Basileje

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.