Amerika nikdy neměla mladšího nejlepšího hráče než vycházející hvězdu Dortmundu

Amerika nikdy neměla mladšího nejlepšího hráče než vycházející hvězdu Dortmundu

Kolega Sahina, Reuse, Weigla a spol. Christian Pulišič, jehož si Borussia pořídila již v jeho šestnácti letech, se stal historicky nejmladším vítězem ankety, ve které se za oceánem volí nejlepší hráč roku.

Teprve devatenáctiletý záložník vestfálského obra ze Signal Iduna Parku ovládl pořadí americké federace USSF velmi dominantně, když obdržel od trenérů, bývalých hráčů, odborníků i zástupců médií 94 procent všech hlasů.

Ofenzivně laděná komega BVB tak z žebříčku vymazala bývalého útočníka Bayernu Mnichov či Evertonu Landona Donovana, jemuž se podařilo triumfovat v jednadvaceti letech.

Pulišič je dostatečně vidět nejen v dortmundských barvách, ale také na mezinárodní úrovni. V doznívajícím roce 2017 nastoupil za USA do devíti zápasů a onen prostor přetavil v šest branek a čtyři asistence.

Pulišičův vzestup je postupný. V minulém roce pro sebe uzmul ocenění pro nejlepšího mladého hráče. Letos už bral primát v hlavní anketě, ve které na trůnu vystřídal krajana Jozyho Altidorea.

Hráčem dortmundské Borussie je už od 16 let a vloni v lednu debutoval za její první tým. V minulém ročníku ankety získal ocenění pro nejlepšího mladého hráče a letos se v hlavní kategorii stal nástupcem osmadvacetiletého útočníka Jozyho Altidorea, jenž sází branky za FC Toronto.

Velký přestup Kadeřábka? Před branami Hoffenheimu přešlapují Leicester a Juventus

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.