Zaměstnavateli Sneijdera či Danteho se může stát, že už nebude mít na Balotelliho

Zaměstnavateli Sneijdera či Danteho se může stát, že už nebude mít na Balotelliho

V minulé sezoně se Nice dařilo a v Ligue1 se umístilo na velmi lichotivé třetí pozici hned za Monakem a Paris Saint-Germain. V aktuálním ročníku už to ovšem taková sláva není a průběžné osmé místo, které navíc přišlo po pookřání a třech výhrách v řadě, je lehce za očekáváním.

Pakliže by tým švýcarského trenéra Luciena Favreho nefinišoval na pohárových příčkách, mohl by přijíto sedmadvacetiletého italského útoočníka Maria Balotelliho, jenž má na stadionu Allianz Riviera kontrakt už jen do června 2018.

Čelní funkcionář celku OGC, který má na kontě čtyři tituly, je se "Super Mariem" spokojen a rád by na něj sázel dál. Současně si však uvědomuje, že by na něj nemusel mít. "Balotelli je hodný kluk a na hřišti je neuvěřitelný. Mění svůj styl hry a dle mého názoru se zlepšuje. Ale bude chtít zůstat i pro příští sezonu? Snad ano. To, zda ho dokážeme udržet, nevím. Bude záležet právě i na výsledcích. Jestliže podepíšete Balotelliho, je to kvůli tomu, že hrajete evropské poháry a můžete mu nabídnout něco navíc. Neprozradím nic, když řeknu, že Mariův plat je na určité hranici. Pokud se nedostaneme do Evropy, nebudeme si moci takový plat dovolit vydat. V takovém případě možná odejde. Musíme zajistit určité věci," citoval web eurofotbal.cz slova prezidenta Nice Jean-Pierre Rivereho.

Bývalý italský reprezentant s klubovou minulostí v Interu, Manchesteru City, AC Milán či Liverpoolu působí v zemi galského kohouta druhým rokem a na francouzské prvoligové půdě se mu daří. Od svého příchodu figuroval kolega Wesley Sneijdera či Danteho v základní sestavě svého zaměstnavatele jednatřicetkrát a na své konto si připsal 24 branek, což je po brankovém suchu na San Siru či Anfield Road skutečně velké pookřání. A za zmínku stoj i čtyři góly během 347 minut v Evropské lize!

S Džekem si v týmu rozumím asi nejvíc, přiznal na gól čekající Schick

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.