Real novým mistrem světa, Barák jistil překvapivou výhru Udine

Real Madrid obhájil mistrovství světa klubů a ve finále porazil brazilské Gremio. Manchester City pokračuje ve své ligové jízdě a vítězí už po patnácté v řadě, tentokrát si Guardiolovi svěřenci smlsli na Tottenhamu. Udinese překvapivě zvítězilo v Miláně a jedním gólem se na tom podílel i Antonín Barák. Paříž vyhrála v Rennes, kde chytá český brankář Koubek, 4:1.

V Německu se v sobotu děly neuvěřitelné věci. První výhru slaví Kolín nad Rýnem, v 67. minutě rozhodl utkání s Wolfsburgem Clemens. Za zmínku ale stojí závěr zápasů, které začaly v 15 hodin a 30 minut.Augsburg doma s Freiburgem ještě v nastavení prohrával o dvě branky, norský útočník Finnbogason ale dvěma góly vyrovnal na konečných 3:3. V 93. minutě přišly o výhru Brémy, Mohuči zajistil bod Fabian Frei. Ani Frankfurt doma vedení 2:1 neudržel, v 95. minutě vyrovnal Naldo a Schalke tak znovu neprohrálo. O dva body poté v nastavení mohl přijít i Bayern Mnichov, jenže v 95. minutě neproměnil penaltu Chadrac Akolo a Bayern tak může slavit. Dortmund večer zásluhou Aubameyanga a Pulišiče úspěšně otočil zápas s Hoffenheimem a vyhrál 2:1.

V Itálii překvapivě uspělo Udinese, jednou brankou se na tom podílel i Antonín Barák, kterému míč před prázdnou bránu předložil Jakub Jankto. Inter prohrál poprvé v sezóně a s největší pravděpodobností přijde o první pozici. Neapol pak večer vyhrála v Turíně 3:1. Patrik Schick nastoupil v základu svého týmu AS Řím a na hřišti vydržel až do 87. minuty. Do té doby viděl neproměněnou penaltu svého spoluhráče Perottiho, branku však ne. Ta padla až ve čtvrté minutě nastavení a vstřelil ji Schickův spoluhráč Fazio, jenž vystřelil Vlkům tři body.

V Premier League uspěly Arsenal a Chelsea, oba londýnské celky o své výhře rozhodly jediným gólem. Překvapivě pak padl Leicester, který doma proti Crystal Palace inkasoval hned tři branky. Manchester City večer naprosto deklasoval Tottenham. Skóre otevřel Gündogan a stav 1:0 vydržel až do sedmdesáté minuty. Během deseti minut vstřelili Citizens dvě branky a mezitím navíc neproměnili penaltu, ke konci zápasu ještě zvyšoval na 4:0  Sterling. Konečné skóre však stanovil hostující Eriksen, jenž snížil v nastavení na 1:4.

Tomáš Koubek inkasoval doma od Paříže čtyři branky a jeho Rennes prohrálo 1:4. Hrála však i jiná mužstva.

Zatímco Sevilla s Levante pouze remizovala, Valencia dopadla mnohem hůře. Druhý tým v tabulce nečekaně podlehl sedmému Eibaru 2:1. Atletico Madrid pak včer hubeně porazilo Alaves, tři body vystřelil Madridským Fernando Torres.

Mladší sestra slavného mistrovství světa, které za rok uvidíme v Rusku, tedy ta klubová verze, skončila opět v náručí Realu Madrid. Ten po loňském triumfu, když dal Cristiano Ronaldo hattrick ve finále, vyhrál i letos. Autorem vítězné trefy byl opět pětinásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo, nejlepší střelec v historii soutěže.

(49. Inui, 87. Jordan - 57. Mina)
Atletico Madrid - Alaves 1:0 (74. Torres)

Bundesliga, 17. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Hamburk 3:1 (9. Hazard, 74. a 79. Rafael - 53. Hahn)
1. FC Köln - Wolfsburg 1:0 (67. Clemens)
Augsburg - Freiburg 3:3 (2., 90. a 90.+3 Finnbogason - 20. Günter, 48. a 66. Petersen)
Frankfurt - Schalke 2:2 (2. Jović, 66. Haller - 82. Embolo, 90. Naldo)
Stuttgart - Bayern 0:1 (79. Müller)
Werder - Mainz 2:2 (2. Bargfrede, 17. Belfodil - 70. Quaison, 90. Frei)
Dortmund - Hoffenheim 2:1 (63. Aubameyang z pen., 89. Pulišič - 21. Uth)

Ligue 1, 18. kolo:

Saint Etienne - Monako 0:4 (3. Sidibe, 32. Lemar, 53. Fabinho, 60. Keita)
Rennes - Paris Saint-Germain 1:4 (53. Mubele - 4. a 76. Neymar, 17. Mbappe, 75. Cavani)
Caen - Guingamp 0:0
Dijon - Lille 3:0 (12. a 17. Said, 35. Toure vl.)
Montpellier - Méty 1:3 (20. Roussillon - 28. Cohade, 84. Riviere, 90+3. Basin)
Štrasburk - Toulouse 2:1 (25. Martin z pen., 52. Mangane - 30. Gradel)
Troyes - Amiens 1:0 (78. Darbion)

Serie A, 17. KOLO:

Inter - Udinese 1:3 (16. Icardi - 14. Lasagna, 61. De Paul z penalty, 77. Barák)
Turín - Neapol 1:3 (64. Belotti - 4. Koulibaly, 25. Zielinski, 30. Hamšík)
AS Řím - Cagliari 1:0 (90+4. Fazio)

Premier League, 18. KOLO:

Leicester - Crystal Palace 0:3 (19. Benteke, 40. Zaha, 90+4. Sako)
Arsenal - Newcastle 1:0 (23. Özil)
Brighton - Burnley 0:0
Chelsea - Southampton 1:0 (45. Alonso)
Watford - Huddersfield 1:4 (68. Doucouré - 6. Kachunga, 23. a 89. z penalty Mooy, 50. Depoitre)
Stoke - West Ham 0:3 (19. Noble z pen., 75. Arnautovic, 86. Sakho)
Manchester City - Tottenham 4:1 (14. Gündogan, 70. de Bruyne, 80. a 90. Sterling - 90+3. Eriksen)